novadoba.com.ua

Викиди із заводу "Титан": стали відомі результати перших проб води

Цю ситуацію не слід порівнювати з аварією на ЧАЕС

Результати перших проб води поблизу заводу "Титан" показали, що був різкий викид забруднювальних речовин у воду. Про це сказав міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Вадим Черниш, повідомляє прес-служба відомства.

"Відповідна комісія взяла кілька проб біля с. Преображенка –поблизу адміністративної межі з боку Херсонської області, це майже впритул до титанового заводу, тому що частина кислотонакопичувачів розміщені на території Херсонської області. Результати перших проб вчора були готові, це проби води. Результат показав, що показник хімічного споживання кисню перевищує в 6 разів. Це означає, що був різкий викид забруднюючих речовин у водний об'єкт", – наголосив міністр.

Також він підкреслив, що у людей є ознаки ураження дихальних шляхів.

"Виходячи з результатів аналізів повітря, ми думаємо, що це був сірчастий ангідрид. Це частково пояснює зміну кольору і пошкодження поверхонь побутових предметів та транспортних засобів, які спостерігались в Армянську і в навколишніх населених пунктах в окупованому Криму", – зазначив Черниш.

Черниш зауважив, що цю ситуацію не слід порівнювати з аварією на ЧАЕС.

"Я хочу наголосити на тому, що це хімічне підприємство, його відходи не радіоактивні. Це підприємство небезпечне тим, що в нього небезпечне виробництво, тому його постійно необхідно моніторити щодо дотримання технології виробництва. Одна з версій про вибух снаряду має бути перевірена службою розвідки. На нашу думку, це, насамперед, неправильне застосування технологічних процесів виробництва та поводження з відходами", – наголосив він.

Очільник МінТОТ зазначає, що РФ приховує від населення реальний стан справ.

"Це нас і бентежить. Ми не знаємо, можливо це комплексна проблема. Насправді, окупаційна влада могла б оприлюднити показники того обладнання, яке там встановлене, але така інформація не надається в розпорядження громадськості і, звичайно, органів влади України", – додав міністр.

Як повідомляв 5.UA, 31 серпня 2018 року голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв повідомив, що на Херсонщині організовано забір проб води, ґрунту та повітря для визначення забруднення території області заводом "Кримський Титан" та іншими підприємствами північного Криму.

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Справжнє пекло, масок і марлевих пов'язок не вистачає: мешканці Армянська розповіли про ситуацію в місті
Наступний матеріал
Стало відомо, чий гелікоптер впав на Трухановому острові
Loading...

Аби вплинути на кримську засушливу погоду, Росії треба молитися – представник Президента

Парубій: Екологічна катастрофа в Криму – ще один факт хімічної атаки РФ проти українців

Наслідки "хіматаки" у Криму: можливі кислотні дощі

Денісова закликала ООН звернути увагу на екологічну катастрофу в окупованому Криму

Масова евакуація в окупованому Криму через завод Фірташа: подробиці та ймовірні причини катастрофи

Епіцентр "хімічної атаки" у Криму показали з висоти пташиного польоту – відео