ru.krymr.com

Справжнє пекло, масок і марлевих пов'язок не вистачає: мешканці Армянська розповіли про ситуацію в місті

Жителі Армянська кажуть, що ситуація в місті набагато складніша, ніж заявляють чиновники.

4 вересня 2018 року окупанти повідомили про зафіксоване перевищення допустимої норми шкідливих речовин в атмосфері Армянська. У зв'язку з цим з міста почали вивозити дітей шкільного віку. Про таке повідомляє видання "Крим.Реалії".

Окупаційні "чиновники" уникають слова "евакуація" і запевняють, що викиди не загрожують здоров'ю людей. Також влада пообіцяла зупинити роботу содового заводу "Кримський титан", який на сьогодні вважають винуватцем кислотних викидів.

При цьому жителі Армянська стверджують, що ситуація у місті набагато складніша, ніж заявляють чиновники, й називають її "справжнім пеклом".

Як пише видання, вивезти з Армянська у санаторії півострова планують 2,2 тисячі школярів з 2,6 тисяч. Батьки ще 400 відмовилися виїжджати централізовано і вважали за краще самостійно вибрати для своїх дітей місця тимчасового переселення. Евакуація продовжилася й вночі. Як повідомляє мешканка Армянська Ольга Малікова, близько 23:00 Армянськ залишили чотири автобуси з учнями школи № 2. Інша мешканка Армянська розповіла, що умови перевезення дітей були не найкомфортніші. Жителька Армянська Галина, яка побажала залишитися неназваною, розповіла журналістам, що дітей з міста евакуювали у поспіху, на збори надали близько години.

Жителі Армянська, які залишаються в місті, продовжують дихати кислотними викидами. Вони змушені вдаватися до різних способів захисту, яких не вистачає: повідомляється про дефіцит захисних масок і марлевих пов'язок.

Як пише кримськотатарське видання "Авдет", місто все більше стає схожим на зону відчуження, тим не менш, "місцева влада" не вводить там надзвичайний стан.

"У місті паніка: перший час батьки дітей не розуміли, куди мають намір вивозити дітей", – пише газета.

За її даними, дітям та їхнім батькам доводилося чекати своєї черги на евакуацію до чотирьох годин.

"Автобусів не вистачало, доводилося чекати, поки повернуться ті, що виїхали першим рейсом", – пише видання. Повідомляється, що місто різко спорожніло.

Як повідомляв 5.UA, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився невідомий наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на першіння в горлі, висип і загальне нездужання. Окупаційна влада заявила, що забруднення повітря пов'язано з випарами вмісту кислотного накопичувача, в який скидають хімічні відходи з 1971 року. У зв'язку з цим завод "Кримський титан" призупинив свою роботу. З Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Додамо, українська розвідка з'ясувала, що причиною хімічних викидів на півночі окупованого РФ Криму стало влучання снарядів у технологічні ємності під час тренувань підрозділів збройних сил РФ.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Справа рюкзаків": суд скасував арешт на майно сина Авакова
Наступний матеріал
Викиди із заводу "Титан": стали відомі результати перших проб води

"Все в іржі, у людей – алергічні реакції": в Армянську в Криму назріла нова екологічна катастрофа – ЗМІ

Мінприроди оприлюднило головну причину впливу "Кримського титану" на здоров’я

Наслідки "хіматаки" у Криму: можливі кислотні дощі

Денісова закликала ООН звернути увагу на екологічну катастрофу в окупованому Криму

Від небезпечних викидів на заводі "Титан" постраждали діти на Херсонщині – ОДА

Влучання снарядів: у розвідці назвали причину витоку шкідливих речовин на "Кримському Титані"