Скріншот відео

РФ зводить паркан між українським і російським селищами: як зміниться дорожній рух у Міловому

Незручності вже відчули росіяни – аби припаркуватися на власному подвір'ї, декому доводиться заїжджати на український бік дороги

Огорожа тепер відділятиме українське селище Мілове від російського Чорткова. На українсько-російському кордоні на Луганщині російські прикордонники зводять паркан. Будівельні роботи тривають на вулиці Дружби народів. Ця вулиця від 1991 року, відколи Україна здобула незалежність, була ділянкою спільного користування. Чому тепер її вирішили поділити – з'ясовувала Вікторія Ковальова.

Селище Мілове межує з РФ. Від крайніх хат, вже через дорогу – російське Чорткове.

Впродовж багатьох років ця вулиця Мілового була символом дружби між українцями та росіянами. Вона має назву вулиця Дружби народів. Один з будинків розташований на українській землі, а навпроти – вже територія Російської федерації.

Інженерні роботи на міждержавній вулиці розпочалися наприкінці минулого тижня.

"Це росіяни роблять. Росія. Відгороджуються. Кордон зводять", – каже місцевий мешканець Володимир.

Проїзна частина на вулиці Дружби народів від початку незалежності була у спільному користуванні. Мала двосторонній рух. Одна смуга належала Україні. Інша – Росії. Транзитом машини обох країн рухалися без перевірок.

"Після проведення інженерних робіт, рух буде здійснюватися по російській стороні їхніми громадянами виключно. Якщо вони матимуть наміри перетнути кордон, це вони можуть зробити в міждержавному місцевому пункті пропуску", – пояснює заступник начальника відділу прикордонної служби "Мілове" ім. В.Банних Микола Ферин.

Незручності вже відчули росіяни. Щоб припаркуватися на власному подвір'ї, декому доводиться заїжджати на український бік дороги.

Окрім зміни руху на вулиці Дружби народів, для мешканців Мілового більше нічого не зміниться. Вони перетинатимуть кордон за спрощеною процедурою у місцевому пункті пропуску. Міждержавний – розташований неподалік – для решти. Але і його мають перенести.

"Пункт пропуску "Мілове" географічно так розташований з 1993-го року. І він частково розташований на російській стороні. З метою убезпечення служби прикордонних нарядів, таких контрольних служб, які розміщені в пункті пропуску, було прийняте рішення про перенесення пункту пропуску "Мілове" на українську сторону", – пояснив помічник начальника Луганського прикордонного загону Руслан Грех.

Змінили рух і на трасі "Мілове-Зоринівка", чотири кілометри якої пролягають територією Федерації. І за домовленостями, підписаними на початку 90-х, були в спільному користуванні. Але наприкінці серпня росіяни встановили там попереджувальні знаки.

"Щоб убезпечити, насамперед, наше населення, було вирішено обмежити рух на цій ділянці. Це питання не щойно виникло. Давайте подивимося, коли йшла демаркація державного кордону. І я впевнений в тому, що Російська Федерація навмисно ці міни по спірним територіям залишила. Щоб на перспективу мати конфлікт і його підняти в суспільстві", – припускає голова Міловської РДА Артур Король.

Нині мешканцям декількох навколишніх сіл доводиться об'їжджати ґрунтовою дорогою. Чиновники кажуть – це тимчасово. Планують зробити 19 кілометрів асфальтної об'їзної дороги. Яка коштуватиме близько 30-ти мільйонів гривень.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Фіскальні рокіровки: чому в. о. голови ДФС попросився у відставку – "БлогПост"
Наступний матеріал
У КМДА розповіли, коли киянам чекати на гарячу воду

Припинення сполучення з Росією не обмежиться тільки залізницею – Омелян

#Кендзьор: Володимир Крижанівський про гірку долю українців у Росії – відео

Стало відомо, скількох осіб могла вбити доза використаного в Солсбері "Новачка"

На Київському вокзалі Москви розгорнули банер на підтримку Сенцова

РФ призначила новим ватажком "ДНР" Пушиліна

На Донбасі зафіксована безпрецедентна кількість важкої техніки з РФ