5 канал

Питання чистої питної води для України: що відповів АМКУ на вимоги "Дніпроазоту"

У регіонах рахують дні, скільки вони ще зможуть протягнути без життєво необхідного хлору...

Антимонопольний комітет не зміг поставити крапку в питанні ціни на хлор, від якого залежить очищення питної води. Тому в багатьох регіонах водопостачання і досі під загрозою. У деяких областях реагенту, який знезаражує воду, залишилося на 1-2 доби. А виробник рідкого хлору чекає дозволу від АМКУ на підвищення вартості хімікату.

На це засідання керівництво "Дніпроазоту" чекало більш як два тижні. Просило Антимонопольний комітет дозволити піднімати вартість рідкого хлору, який очищує питну воду. Підприємство хоче гарантій від комітету, що після підвищення цін держава його не штрафуватиме.

"Чи захистить він (АМКУ – 5.UA) від колектив "Дніпроазоту" від можливих санкцій, які призведуть, знову таки, до зупинки підприємства", – уточнює голова правління акціонерного товариства Сергій Сидоров.

Логіка підприємства наступна: здорожчав газ, тож має подорожчати і їхня продукція, на виробництво якої витрачається блакитне паливо. У зверненні "Дніпроазот" пояснював: виробництво зупинили через збитковість.

"Для того, щоб відновити виробництво, необхідно час. Підготовчі роботи проведені, проводяться і далі. Технічно, ми готові повністю відновити виробництво", – каже Сидоров. Тепер чекають відмашки, тобто дозволу на підвищення ціни, від Антимонопольного. Комітет, вивчивши подані документи, зробив висновок: встановлювати ціну на власну продукцію підприємство може самостійно.

"Законом України про публічні закупівлі не обмежене право "Дніпроазоту" виступати самостійним учасником у процедурах закупівель… та пропонувати таку ціну товару, яку підприємство вважає справедливою та економічно обґрунтованою", – звітує начальник Департаменту досліджень і розслідувань ринків виробництва АМКУ Анжеліка Коноплянко.

У документах "Дніпроазот" також запропонував розмір підвищення вартості рідкого хлору. Однак комітет подані розрахунки не схвалив. А от водоканали на місцях уже підрахували, у скільки їм обійдеться продукція "Дніпроазоту" в разі її здорожчання.

Заступник директора КП "Черкасиводоканал" Світлана Лісковець рахує: "По тій інформації, якою ми володіємо, у нас тонна хлору, враховуючи транспортування, коштуватиме до 40 тис. грн. Зараз, для порівняння – 24 тис. грн".

Дорожчий хлор, а значить і дорожча вода у крані. Але підвищення для кінцевих споживачів якщо й буде, – то взимку, не раніше. На цю процедуру знадобиться 3-6 місяців. Утім, чи піднімати вартість своєї продукції, і головне наскільки, "Дніпроазот" ще не вирішив, переконує голова правління. Чекатиме на письмову відповідь Антимонопольного комітету.

До того часу виробництво на заводі – простоюватиме. В регіонах рахують дні, скільки вони ще зможуть протягнути без життєво необхідного реагента. Деякі міста закупили хлор у Румунії, хтось частково перейшов на альтернативне очищення. А хтось просто попереджає про можливу катастрофу місцевих мешканців. Відповідне оголошення з'явилося на сайті Лисичанської міськради. Там заявляють – запас хлору вичерпаний. Очищена вода буде до 23 липня. І все.

Ірина Герасимова, Яна Лимаренко, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
70 членів Ради не мають права називатися народними депутатами – КВУ
Наступний матеріал
У МОЗ встановили причину отруєння дітей у таборі "Орлятко"
Loading...