Інфоксводоканал
Інфоксводоканал
5 канал

"...і всі за одного": чому в Одесі багатоповерхівка залишилася без води

У відчаї кілька десятків мешканців зневодненого будинку вранці заблокували рух дорогою – не обійшлося і без сутичок

У 25-градусну спеку – понад тиждень без води. Через велику заборгованість кількох мешканців багатоповерхівки Водоканал відімкнув від водопостачання весь будинок. Сумлінні платники обурилися та щодня перекривають дорогу. Вимагають справедливості.

У відчаї кілька десятків мешканців зневодненого будинку вранці заблокували рух дорогою. "Люди їдуть в онколікарню, в дитячу лікарню, чому вони повинні страждати? Я розумію, води немає, але треба вживати інших заходів!" – обурюється пасажирка маршрутки Зоя Янькова.

Не обійшлося без сутичок. Вода у кранах мешканців багатоповерхівки востаннє була тиждень тому. Її відключили за борги кількох квартир. Тепер страждає весь будинок. Із сухими кранами залишилися 38 квартир.

Мешканка будинку Валентина Смірнова скаржиться – не може ані приготувати їжу, ані випрати одяг: "Воду набираємо в Дюківському парку. Там два озера: з одного не надто можна пити, її набирають для унітазу, з другого – там йде труба, її в крайньому випадку можна пити. Люди ходять, баклажками набирають, носять на другий-третій-п'ятий поверх".

Мешканець будинку Ігор Єрмаков запевняє – сплачує за комунальні послуги, навіть з передплатою. Через інвалідність чоловік сам ходити за водою не може. Тож змушений просити допомоги у знайомих: "Близько 10-12 літрів, щонайменше. Це найекономніший варіант. Якщо не готувати".

Будинок – відомчий. Контракт із Водоканалом укладала юридична особа. Коли борг за несплату послуг сягнув критичної позначки, воду відімкнули всім абонентам одночасно.

"По-суті, в нас п'ять боржників. Так, один великий борг, але це не причина знеструмлювати будинок повністю", – зазначає мешканка Людмила Іксарь.

Юридична особа – посередник між споживачами та Водоканалом, яка б мала турбуватися про мешканців, – не виходить з ними на контакт. За адресою місця реєстрації офісу – нікого немає. У Водоканалі кажуть – відімкненням води погрожували не раз, але борг не зменшувався.

"Накопичилася заборгованість у майже 1 млн грн. Філія "Інфоксводоканал" видавала неодноразові приписи, попередження про необхідність погашення боргу, про можливі відключення. В нас абонент – юридична особа, тому можемо відмовитись від надання послуг їй", – пояснює речник компанії водопостачальника Сергій Чабан.

За роз'ясненнями "5 канал" звернувся до юриста. Правник Андрій Фомін називає дії Водоканалу незаконними та радить оскаржити їх у суді: "Населенню взагалі не можна відключати воду за чинним законодавством. А ЮО можна обмежити водопостачання до мінімальних норм".

Іти до суду мешканці зневодненого будинку поки що не планують. А якщо вода не поллється з кранів найближчим часом – погрожують продовжити протести.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": журналіст, художник та мандрівник Світлана Фесенко (Іда Ворс) в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Стічна канава замість річки: на Черкащині селяни задихаються від смороду місцевої водойми

"Дорога смерті": після смертельного ДТП обурені одесити перекрили небезпечну трасу

Через аварію: більше як 200 тисяч жителів Дніпра залишилися без води

"Свободу Сенцову": під стінами консульства РФ у Одесі відбулася акція на підтримку політв'язнів

Назавжди змінила світове мистецтво: в Одесі попрощалися з режисером Кірою Муратовою

Суд не дозволив зняти арешт із табору "Вікторія"

Із респіраторами та в протигазах: у Маріуполі відбувся екомітинг "Хочу дихати"