"Дівчата зрізають коси"
"Дівчата зрізають коси" 5 канал

"Дівчата зрізають коси": книгу колишньої кореспондентки "5-го" відзначили Шевченківською премією – як писала

Читайте по-русски
Євгенія не виокремлює якоїсь однієї історії. Каже, що кожна унікальна, так само, як і жінка в ній

Колишня кореспондентка 5-го каналу Євгенія Подобна стала лавреаткою Шевченківської премії. Журналістка отримала нагороду за книгу "Дівчата зрізають коси" – це спогади 25 жінок, які брали участь у воєнних діях на сході. Про саму книгу та воєнний досвід авторки розповість кореспондентка "5-го" Катерина Ментус.

Кореспондентка "5-го" Євгенія пройшла Майдан, а коли почалася війна, вирішила, що її місце висвітлювати події на передовій. Там і народилася книжка "Дівчата зрізають коси". Спочатку це були розрізнені історії, які згодом склалися у велике полотно про жіночі долі. Роботу відзначили Шевченківською премією.

"Премія це не просто нагорода мене як письменника чи моєї книги – це показує, наскільки тема війни важлива, і для мене це просто чергова така можливість розповісти про те, що, народ, війна ще триває, люди гинуть щодня і не можна ні на день забувати про те, що відбувається зараз на сході", – наголосила авторка книги.

Як це – бути снайперкою чи мінометницею на фронті? Вислуховувати нотації про те, що ти жінка, ти мати. Та водночас на рівних виборювати право бути в строю разом із чоловіками. Саме про такі, непрості моменти й розповідає книжка Євгенії Подобної "Дівчата зрізають коси". Назва книжки має свою історію.

"Спершу робоча назва була "Вона. Війна" і одна чудова дівчина зняла фільм "Вона.Війна" і куди вже було, аби не повторюватися, аби не було такого випадкового плагіату, хоча назва була придумана ще за рік до виходу цього фільму, довелося дуже оперативно міняти назву. У мене є подруга Олена Задорожна, ми з одного міста, давно дуже товаришуємо і якось прийшла в голову така думка, чого б не вкрасти в неї перший рядочок вірша", – розповіла письменниця.

Євгенія не виокремлює якоїсь однієї історії. Говорить, що кожна унікальна, так само, як і жінка в ній. Але сила духу та мужність дівчини з позивним "Відьма" вражає.

"Особлива історія Яни Червоної, тому що вона загинула – це єдина жінка з книги, якої вже, на жаль, немає в живих. Це справді воячка, яка воювала на рівні з чоловіками, яка не дозволяла собі якоїсь там слабкості й сказати "я дівчинка, все, я не піду вночі на пост, або не піду, бо холодно", – зауважила Євгенія Подобна.

Також цікава історія двох росіянок, які досі воюють на сході, вивчають українську, пишуть та розмовляють нею.

"Це дві росіянки, які приїхали воювати за Україну – це не етнічні росіянки, які виросли в Україні, це росіянки, які приїхали саме з Росії воювати за Україну", – пояснила журналістка.

Матеріал авторка збирала і в тилу, і на передовій. На Донбасі – маючи на собі бронежилет, який тепер служить експонатом виставки "Український Схід" у Музеї історії України в Другій світовій війні.

"У такому закинутому сараї покинутого будинку – тоді ще дівчата говорили, що дуже активно працювали прилади безшумової стрільби – і от у цьому бронежилеті разом з двома прекрасними нашими захисницями ми записували дві глави цієї книги", – каже авторка книги.

Євгенія має набагато більше матеріалу про жінок-військових. Тому сподівається на продовження. Каже, що в наступній книзі хоче детальніше розповісти про жінок-медиків, а поки що зосередилася на тих, хто захищає країну зі зброєю в руках, бо страх і мужність не залежать від статі.

Катерина Ментус, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради: продовження розгляду ринку землі
Наступний матеріал
В Україні 29 млн осіб підписали декларацію з сімейними лікарями
Loading...

У Луцьку 7-річний книжковий відеоблогер потрапив у Книгу рекордів України – сюжет

"Історія про боротьбу, силу боротьби із власним я": книгу "Я, Ніна" презентували у Києві – перші враження читачів

У Києві презентують книгу "Я, Ніна" – включення з Мистецького арсеналу

"Війна, якої не було": видавництво "Фоліо" передало серію книжок до бібліотеки НЮУ

"Синопсис Київський" ХVІІ ст. – перший підручник з історії України

"Література внє палітікі" чи культурна експансія: як один книжковий скандал в Україні призвів до іншого