Вишиту книгу представили у Луцьку
Вишиту книгу представили у Луцьку 5 канал

У Луцьку презентували вишиту "Лісову пісню" Лесі Українки – книга важить 7 кілограмів – сюжет

Читайте по-русски
Авторка працювала над перевиданням протягом двох років

Вишиту на полотні драму-феєрію Лесі Українки "Лісова пісня" презентували у Луцьку. Книга вагою 7 кілограмів – результат дворічної роботи майстрині Олени Медвєдєвої. Дату для презентації книги обрали невипадково. Саме цього дня 106 років тому перше видання "Лісової пісні" побачило світ. Унікальну роботу бачили кореспонденти "5 каналу".

48 вишитих сторінок розміром 60 на 42 сантиметри. Майстриня Олена Медведєва демонструє результат своєї дворічної роботи – 7-кілограмову книгу "Лісова пісня".

"Шрифт він відтворений, який був у першому виданні. Зрозуміло, що він не був оздоблений цим візерунком, але це такий впізнаваний візерунок Олени Пчілки, він оздоблює альбом її візерунковий і вишита книга повністю від без скорочень А до Я", – розповідає авторка вишитої "Лісової пісні" Олена Медведєва.

Щоб надихнутися та втілити свій задум у життя, Олена протягом двох років регулярно приїжджала до Луцька з Рівненщини. Адже саме на Волині народилася й виросла Леся Українка.

"Власне тут у музеї пані Олена надихнулась ідеєю створити "Лісову Пісню" Лесі Українки. Від нас вона почерпнула побажання відвідати Колодяжне, меморіальний музей Лесі України і побачити ті картини, якими потім була ілюстрована її книга", – каже Людмила Завада, науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею.

Окрім вишитого тексту, "Лісова пісня" має 7 ілюстрацій. На них зображені головні герої твору – Мавка та Лукаш. Для цього використали ілюстрації, які понад 40 років тому намалювала львівська художниця Софія Каррафа-Корбут. Відскановані малюнки перенесли на полотно та вишили окремі фрагменти.

Вишиту книгу представили у Луцьку
Вишиту книгу представили у Луцьку 5 канал

"Подивіться, вона просто дівчачо-солодко-мила і разом з тим вона не кічова, вона стильна. От дуже зараз серед підлітків модне мистецтво аніме, воно солоденьке і гарне, і ця річ, вона так само вона дуже мила, ця Мавка, і одночасно вона дуже духовна", – розповідає дизайнерка вишитої "Лісової пісні" Наталія Серветник.

16 січня 106 років тому "Лісова пісня" вперше побачила світ. Тож над датою презентації книги майстриня Олена довго не розмірковувала.

Вишиту книгу представили у Луцьку
Вишиту книгу представили у Луцьку 5 канал

"Мені хотілося зробити подарунок Лесі Українці, хотіла вшанувати її слово і вишити те, що не вмирає. Ця книга мала бути вишитою. Тому що Леся Українка змалечку вишивала, я пам'ятаю той факт, як вона у віці 6 років передала сім'ї Драгоманових до Болгарії свою першу вишиванку. Людмила Драгоманова дивувалася, як це так гарно можна було вишити. А це дитині 6 років було", – розповідає авторка вишитого видання.

"Лісова пісня" – це вже восьма "літературна" вишита робота майстрині. У доробку Олени Медведєвої вже є "Кобзар" Шевченка, "Народна пісня" Франка та чотири Євангелія. Одна з робіт визнана найбільшою вишитою книгою України.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

 

Попередній матеріал
У Черкасах відкрили вакансію обіймача котів: чекають усіх охочих – сюжет
Наступний матеріал
Справа Шеремета: суд заслухав поручителів Дугарь
Loading...

У Луцьку 7-річний книжковий відеоблогер потрапив у Книгу рекордів України – сюжет

У Києві презентують книгу "Я, Ніна" – включення з Мистецького арсеналу

"Література внє палітікі" чи культурна експансія: як один книжковий скандал в Україні призвів до іншого

"Становище української мови в 2019 році" – презентація аналітичного дослідження

"Пропаганда держави-агресора": в Україну заборонили ввезення ще 54 книг із Росії

У Лондоні вручили престижну Букерівську премію-2019 – лауреатами стали одразу дві письменниці