Книга "Я, Ніна"
Книга "Я, Ніна" 5 канал

"Історія про боротьбу, силу боротьби із власним я": книгу "Я, Ніна" презентували у Києві – перші враження читачів

Читайте по-русски
Повість "Я, Ніна" – частина мультимедійного проєкту. Його мета – усвідомити цінність життя та знайти сили боротися з раком

У Мистецькому арсеналі презентували книгу "Я, Ніна" співавторства ведучої "5 каналу" Яніни Соколової та письменниці Ольги Купріян. Це розповідь про журналістку Ніну Сокіл, яка захворіла на рак, розпочала боротьбу з недугою та поборола її. В основі повісті – особисті пережиті події обох авторок та вигадані художні герої.

Книга накладом 5 тисяч примірників є частиною мультимедійного проєкту, який має на меті привернути увагу влади та суспільства до потреб людей з онкологічними захворюваннями. Частину коштів від продажу книги спрямують на благочинність.

Книжка, яка доводить: за життя варто боротися. Співавторка повісті про журналістку Ніну Сокіл, яка раптово дізнається, що хвора на рак, телеведуча Яніна Соколова розпочала працювати над книгою під час хіміотерапії.

"Ця історія не про рак. Це історія про боротьбу, силу боротьби із власним я. Тому що це міф про те, що люди шукають підтримки і шукають її в комусь. Реальність інакша, окрім себе самого ти ніколи, за допомогою нікого, ти не витягнеш себе із цієї прірви", – наголошує співавторка книги Яніна Соколова.

Розповідь сповнена особистих переживань героїні під час лікування. Болюча хіміотерапія, як наслідок – зміни в зовнішності, які жінка особливо емоційно переживає. Є в книзі і любовний трикутник. Письменниця та літературознавиця Ольга Купріян, яка разом з Яніною писала книгу, теж свого часу почула від лікарів, що хвора на рак. Утім книга, наголошує співавторка, далеко не автобіографічна. Адже історія Ніни Сокіл – це уособлення багатьох історій жінок, які побороли рак.

"Я розпитувала Яніну про її досвід переживання хвороби. У мене був свій досвід. Плюс я багато справді була в темі вже. Бо я півтора року як пережила свій діагноз. Це історія з щасливим фіналом, це головне, що ми обговорили відразу. Історія має надихати", – переконана письменниця Ольга Купріян.

"Безумовно, ця історія пов'язана з моїми переживаннями, емоціями, інколи розпачем, але всі люди, які трапляються на шляхи Ніни – це вигадані люди", – каже співавторка книги "Я, Ніна" Яніна Соколова.

Фронтмен гурту "Друга ріка" і добрий друг Яніни Соколової Валерій Харчишин підтримував її під час лікування. Каже, хворобі таки вдалося змінити телеведучу.

"У ній з'явився, якщо раніше був один класичний двигун, то тепер вона має їх два чи три. Вона побігла набагато швидше. Це такий моторчик, який просто не зупиняється", – жартує Валерій.

Ті, хто вже встиг прочитати частину книги, зізнаються, вона вражає своєю відвертістю.

"Я щойно купив. Прочитав там 50 сторінок. Мені подобається. Це треба мати сміливість, щоб таке писати", – каже Олег Пташкін.

"Мені здається, що це її емоції, її переживання, вони щирі і вони справжні", – вважає Ганна Скоріна.

"Харизматична жінка, я з нею знайомий, вона мені подобається. Зараз прийшов на презентацію книги і сподіваюсь за кілька хвилин отримати персональний автограф", – зауважив очільник столиці Віталій Кличко.

Повість "Я, Ніна" – частина мультимедійного проєкту. Його мета – усвідомити цінність життя та знайти сили боротися з раком. Автори підтримують низку ініціатив – безкоштовні перуки для тих, хто втратив волосся після хіміотерапії, здача крові для онкохворих. На їх потреби обіцяють спрямувати й частину коштів від продажу книг.

Ганна Рибалка, Михайло Третяк, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Аграрний комітет розглянув майже 300 правок до законопроєкту про ринок землі – депутат
Наступний матеріал
Депутат: Ринок землі не запрацює до проведення референдуму – комітет прийняв відповідну правку
Loading...

"Література внє палітікі" чи культурна експансія: як один книжковий скандал в Україні призвів до іншого

"Становище української мови в 2019 році" – презентація аналітичного дослідження

"Пропаганда держави-агресора": в Україну заборонили ввезення ще 54 книг із Росії

Про себе та про інших: Сенцов у Києві презентував свою нову книгу "Маркетер" – відео

У Лондоні вручили престижну Букерівську премію-2019 – лауреатами стали одразу дві письменниці

Де зберігається найстаріша книга та куди заходив почитати Богдан Хмельницький: Україна відзначає день бібліотек