Лауреати Букерівської премії-2019
Лауреати Букерівської премії-2019 thebookerprizes.com

У Лондоні вручили престижну Букерівську премію-2019 – лауреатами стали одразу дві письменниці

  Читайте по-русски
  Це третій випадок в історії, коли нагороду поділили два учасники

  Одну з найпрестижніших нагород із літератури – Букерівську премію – вручили у Лондоні. І вперше за чверть століття журі вирішило поділити приз між двома авторами, хоча це і заборонено правилами. Про це йдеться на сайті премії.

  Лавреатками стали канадка Маргарет Етвуд і британка Бернардин Еваристо. Маргарет Етвуд – всесвітньо відома романістка. Відзнаку вона отримала за книгу "Заповіти". Це продовження знаменитого антиутопічного роману письменниці "Розповідь служниці", що була екранізована 1990 року. А 2017 року за книгою було знято серіал, який здобув премію "Еммі".

  Це не перший Букер для письменниці. У 2000 році вона вже удостоювалася премії за роман "Сліпий вбивця". Крім того, її книги регулярно потрапляли до шорт-листа головних претендентів.

  А от для Бернардин Еваристо це перша номінація на Букерівську премію та перша нагорода. Відзнаку їй приніс роман "Дівчина, жінка, все інше". Обидва твори розповідають про труднощі, що спіткають жінок, про нав'язані суспільству стереотипи і про боротьбу за свої права. Це третій випадок в історії, коли нагороду поділили два учасники. Обидві письменниці отримають грошову винагороду – 50 тисяч фунтів стерлінгів. Це близько двох мільйонів гривень.

  Довідка. Букерівська премія є однією з найпрестижніших в англомовній літературі. Вручається щорічно у Великій Британії. За 40 років Букерівська премія стала провідною у галузі літератури. З 2014 року премія вручається за роман, написаний англійською, незалежно від громадянства автора. Вперше вручення нагороди відбулося 1969 року.

  Як повідомляв 5.UA, лауреаткою Нобелівської премії стала письменниця з українським корінням

  Попередній матеріал
  Лоукостер Ryanair запускає новий авіарейс Херсон – Краків
  Наступний матеріал
  "Курдам нехай допомагає хоч Наполеон Бонапарат": Трамп заявив про виведення військ США із Сирії
  Loading...