Вручення Шнобелівської премії
Вручення Шнобелівської премії Кадр із YouTube

У Гарварді вручили Шнобелівську премію: хто переміг

Читайте по-русски
Ученим вручили 10 трлн зімбабвійських доларів часів гіперінфляції в країні (0,4 долара США) і диплом

В американському Гарварді пройшла 29-та церемонія вручення Шнобелівської премії, яку присуджують за найабсурдніші наукові відкриття року. Про таке повідомляє "BBC".

Слід зазначити, що премію в номінації "Медицина" отримав італійський вчений, дослідження якого довело, що піца, приготована в Італії, знижує ризик смерті від раку органів травлення.

  • У категорії "Фізика" перемогли двоє вчених з Тайваню, які досліджували причини того, що випорожнення вомбатів мають форму кубиків.
  • Міжнародна група дослідників з Сінгапуру, Китаю, Австралії, Польщі, США та Болгарії перемогла в номінації "Біологія". Вони з'ясували, що намагнічені мертві таргани довше зберігають магнітні властивості, ніж живі.
  • Премію в номінації "Анатомія" вручили групі французьких дослідників за вивчення "температурної асиметрії мошонки в оголених і одягнених чоловіків". Вчені з'ясували, що в одягнених чоловіків ліве яєчко тепліше за праве. Дослідження проводили на французьких поштарях.
  • Тріумфатором у номінації "Хімія" став японський науковець, який з'ясував, що п'ятирічна дитина щодня виділяє приблизно пів літра слини. Дослідження проводили на власних дітях вченого.
  • Іранський вчений, який запатентував апарат для зміни підгузників, став лауреатом премії в номінації "Інженерна справа".
  • Премія в розділі "Економіка" дісталася нідерландським вченим за дослідження про те, банкноти якої країни найкраще переносять хвороботворні бактерії.
  • Премію миру здобули вчені з Британії і Сінгапуру, які спробували виміряти рівень задоволення від чухання місця, що свербить.
  • Німецького вченого, який досліджував кореляцію між вставленою в рот ручкою і рівнем щастя, відзначили в номінації "Психологія".

До слова, переможців нагороджують справжні нобелівські лауреати. Ученим вручили 10 трлн зімбабвійських доларів часів гіперінфляції в країні (0,4 долара США) і диплом.

Як повідомляв 5.UA, Джеймса Вотсона – першовідкривача ДНК та нобелівського лауреата, позбавили почесних звань у лабораторії ColdS pring Harbor, яку він раніше очолював. 

Приводом для такого рішення стало висловлювання 90-річного Вотсона про те, що соціальна політика, яку провадять в Африці, помилково виходить з факту, що рівень інтелекту її аборигенів дорівнює рівню інтелекту інших рас.

Попередній матеріал
В очах подвоїлося: у школі Львівщини навчаються три пари близнюків, шість пар двійнят і трійнята
Наступний матеріал
"Б'ють купчасто, прицільно": на Авдіївській промзоні ворог після ротації атакує по кілька разів на день – репортаж
Loading...

Або вчені весь час помилялися, або це нова невідома фізика: науковці виявили зірки, які суперечать теорії Всесвіту

Китайські астронавти знайшли на Місяці дивну невідому речовину, пояснення якій немає

Карієс тепер не страшний: вчені навчилися вирощувати зубну емаль

У США вчені створили робота-змію, який зможе запобігти смерті від інсульту або аневризми

У США телескоп Джеймс Вебб за $10 млрд нарешті зібрали – фото, відео

Поєднує в собі примітивні та просунуті риси: учені відтворили обличчя найдавнішого предка людини