"Нафтогаз"
"Нафтогаз" Інформатор

У "Нафтогазі" назвали переваги нового газового контракту, порівняно з попереднім

  Читайте по-русски
  За словами виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, раніше Україна платила за газ РФ на 5 млрд доларів більше, ніж отримувала за транзит

  Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook порівняв новий газовий контракт з попереднім. За його словами, умови нової угоди з РФ вигідніше для України, ніж умови попередньої, яку підписали у 2009 році.

  "Попередній контракт на транзит взагалі не містив зобов’язань "качай або плати". За правильного і вчасного повідомлення з боку "Газпрому" він взагалі міг скоротити транзит до нуля і не платити ні копійки", – сказав Вітренко.

  Вітренко наголосив, що за старими умовами контракту українська сторона вимушена була купляти газ дорожче за ринкову ціну.

  "Також нагадаю, що контракт на транзит у 2009 року укладався паралельно із зобов'язанням купувати не менше 40 млрд кубометрів газу за ціною, яка вище ринкової. Навіть якщо подивися на фактичні дані, то побачимо, що до того, як ми кардинально змінили ситуацію, Україна платила за газ Росії в середньому на 5 млрд доларів більше ніж отримувала за транзит", – зазначив виконавчий директор.

  Він додав: "Якби ми зараз взяли на себе такі ж зобов’язання – "Газпром", в мене немає підстав для сумнівів, із задоволенням би продовжив дію поточного контракту на 110 млрд кубометрів", – резюмував Вітренко.

  Нагадаємо, Юрій Вітренко заявив, що гарантовані доходи від транзиту газу з РФ становитимуть 7,2 мільярда доларів за 5 років.

  Попередній матеріал
  Зеленський зробив селфі з фанатом Червоної армії та Москви – фото
  Наступний матеріал
  У Києві податкова виявила кілька нелегальних АЗС
  Loading...

  "Чому нас приєднали до РФ?!": як живуть прикордонні села Харківщини, які досі напряму залежать від російського газу

  Вітренко розповів, що саме заважає Україні видобувати і експортувати власний газ

  "Нафтогаз" знизив ціни на газ для населення – причина

  Президент підписав закон про анбандлінг "Нафтогазу" – як це вплине на Україну

  "Ми ще не дозріли для повернення до прямих постачань" – Кулеба щодо купівлі газу в "Газпрому"

  Газова угода між Україною та РФ: чим поступилися сторони і на скільки розрахований новий контракт – сюжет