Газ
Газ 5 канал

Пішли перші кубометри за новим контрактом: українська ГТС з 1 січня працює за європейськими правилами

  Читайте по-русски
  У 2020-му році через Україну транзитом можуть прокачати 75 мільярдів кубометрів блакитного палива

  Перші кубометри газу до ЄС за новим контрактом транспортувала українська газотранспортна система. Про це повідомив "Оператор ГТС України" - компанія стала новим представником української сторони, ставши на заміну "Укртрансгазу".

  Зокрема, з 1 січня 2020 року діяльність з транспортування газу відділена від структури НАК "Нафтогаз України" і новостворений в Україні оператор газотранспортної системи розпочне роботу відповідно до законодавства ЄС.

  "Тепер Оператор ГТС працюватиме за європейськими правилами. Це важливо для безперебійного транспортування газу до Європи через Україну, як це домовлено сторонами під час тристоронніх газових перемовин", - повідомив прем'єр Олексій Гончарук.

  Зазначається, що за останні 4 місяці обрано модель анбандлінгу, прийнято відповідний закон, подано документи на сертифікацію оператора ГТС.

  Нагадаємо, у 2020-му році через Україну транзитом можуть прокачати 75 мільярдів кубометрів блакитного палива. За словами голови правління української компанії Андрія Коболєва, це стане можливим, якщо Північний потік-2 наступного року не запустять.

  Новий контракт щодо транзиту газу до Європи уклали терміном на п’ять років з можливістю пролонгації іще на десять. Мінімальні гарантовані обсяги прокачки газу заплановані на рівні - 65 млрд кубометрів газу на перший рік та по 40 мільярдів на наступні 4 роки.

  За словами міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля, Україна отримуватиме за транзит протягом наступних п’яти років орієнтовно 2-3 млрд доларів щорічно.

  Слід зазначити, одна з умов, завдяки якій стало можливим підписання контракту - це затверджена напередодні мирова угода між Нафтогазом та Газпромом. Вона врегульовує взаємні претензії за контрактами 2009 року. За нею, Україна відмовляється від штрафів, накладених на "Газпром" Антимонопольним комітетом. Ідеться про 7,4 мільярда доларів. Натомість Газпром виплатив Україні майже три мільярди доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу. Договір також передбачає відмову від усіх майбутніх позовів проти "Газпрому" на суму понад 12 мільярдів доларів, як це сторони погодили у Мінську.

  Попередній матеріал
  Посол Німеччини поставив Путіна на місце після заяви про Польщу перед Другою світовою
  Наступний матеріал
  У Німеччині дотла згоріла частина зоопарку: померли всі мавпи
  Loading...

  Підсумки газових перемовин із РФ: брифінг голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва

  Вітренко повідомив, коли "Нафтогаз" та "Газпром" планують погодити остаточний договір

  "Чому нас приєднали до РФ?!": як живуть прикордонні села Харківщини, які досі напряму залежать від російського газу

  Єврокомісія назвала дату наступних тристоронніх газових переговорів (оновлено)

  "Нафтогаз": Жодних домовленостей із РФ ще немає, тристоронні перемовини тривають

  Геращенко: Змішати "нормандський формат" із газовими переговорами – це загроза нацбезпеці України