Коболєв
Коболєв Facebook / Нафтогаз України - Naftogaz

Коболєв роз'яснив суть нової угоди про транзит газу між Україною та РФ – що саме сказав

Читайте по-русски
Україна подала на "Газпром" нові позови на більш як 12 млрд доларів. Цей новий арбітраж українська сторона і обміняла на нову транзитну угоду, сказав Коолєв

Транзитна газова угода, яку підписали Україна й РФ стала прийнятним компромісом. У результаті кожна сторона чимось поступилася. Про таке чільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв сказав на брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

У "Нафтогазі" пояснили, що досягнення такого результату стало можливим завдяки роз'ясненню ризиків від будівництва "Північного потоку-2", запровадження урядом США проти нього санкцій, якісному проведенню анбандлінгу, а також ефективній роботі "Нафтогазу" в арбітражах.

До пакету підписаних документів входять:

  • Міжоператорська угода між Оператором ГТС України та "Газпромом", яка визначає технічні регламенти, договір про організацію транзиту з умовами та обсягами на найближчі п'ять років.
  • "Мирова угода" між "Нафтогазом" та "Газпромом", згідно з якою сторони відмовляються від взаємних претензій за контрактами 2009 року. Документами передбачена виплата "Газпромом" майже 3 млрд доларів компенсації на виконання рішення Стокгольмського арбітражу від грудня 2017 та лютого 2018 року та відкликання всіх арбітражних судових позовів, за якими не ухвалені кінцеві рішення. Зняття арештів на майно, активи і грошові кошти "Газпрому", а також відмова у майбутньому від усіх можливих претензій та позовів за контрактами січня 2009 року.
  • Мінімальні обсяги транзиту за роками зафіксовані у наступних розмірах: 2020 рік – 65 млрд куб. м, 2021 – 2024 роки – по 40 млрд куб. м газу щорічно.

Крім того, Коболєв сказав: "Дуже важливо, на що спромоглася українська сторона, – це не обміняти погашення боргу по першому Стокгольскому трибуналу у сумі 2,9 млрд доларів на відмову від нового трибуналу, як це пропонували із самого початку, а прибрати суму 2,9 з переговорного столу. Ми додатково до документів, які були подані в Стокгольм з нашої сторони, як зустрічні позови до "Газпрому" подали цифрову оцінку більше 12 млрд доларів. Ось власне цей новий арбітраж українська сторона і обміняла на нову транзитну угоду".

Крім того, Коболєв сказав, що обсяги транзиту наступного року можуть перевищити мінімально гарантовані і сягнути 75 млрд кубометрів.

"За інформацією, якою я володію, Російська Федерація не має судна, яке могло б добудувати Північний потік-2. Якщо це припущення правильне, то у такому випадку обсяг транзиту українською територією може сягнути 75 млрд кубометрів", – сказав Коболєв.

Він також сказав, що різниця між доходами "Нафтогазу" та Оператора ГТС буде мінімальною. 

"Що цікавить багатьох: є чіткий розподіл доходів між Нафтогазом та оператором. Левова частина доходів буде йти оператору. Різниця між доходами Нафтогазу і Оператора - мінімальна, вона становить менш як 10%", – розповів Коболєв.

Він також наголосив, що для України важливо завершити реформу ринку природного газу.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 30 грудня 2019 року, стало відомо про підписання мирової угоди

Напередодні Мирову угоду схвалив Кабінет Міністрів. Вона врегульовує взаємні претензії між "Нафтогазом" і "Газпромом" за контрактами 2009 року. За нею, Україна відмовляється від штрафів, накладених на "Газпром" Антимонопольним комітетом. Ідеться про 7,4 мільярди доларів. Таке припущення у коментарі "5 каналу" висловив експерт "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп.

Натомість "Газпром" виплатив Україні майже три мільярди доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу. За словами експерта, договір також може передбачати відмову від усіх майбутніх позовів проти "Газпрому" на суму понад 12 мільярдів доларів, як це сторони погодили у Мінську.

Водночас Україна не відмовляється від майбутніх судів щодо незаконно втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму.

Попередній матеріал
"Дорогами потрібно зшити країну": Гончарук назвав головне завдання на 2020 рік
Наступний матеріал
Стоматологія та психологія: лікарі розповіли про типові проблеми звільнених з полону – відео
Loading...