"Нафтогаз"-"Газпром"
"Нафтогаз"-"Газпром" фото Телеграф

Україна і Росія підписали мирову угоду стосовно газових боргів – що це означає

Читайте по-русски
Підписання документа відкриває шлях для укладання договорів на транспортування газу між "Нафтогазом" та "Газпромом"

Україна підписала з російським "Газпромом" мирову угоду в інвестиційному арбітражі. Про це повідомив заступник міністра юстиції Іван Ліщина у Facebook.

Подробиць, каже, не розкриватиме з огляду на конфіденційність. Але наголошує: підписання документа відкриває шлях для укладання довготривалих договорів на транспортування газу між "Нафтогазом" та "Газпромом".

При цьому Ліщина зазначив, що Росія відкликає свої вимоги. А офіційний Київ "не порушує свого правила не укладати мирових угод в інвестиційних арбітражах, за якими Україна мала б сплачувати інвестору будь-яку компенсацію".

Зазначимо, водночас, договір про транзит російського палива через українську ГТС ще не погодили. Договір мали б затвердити до кінця цього року, бо чинний закінчується 31 грудня.

Напередодні Мирову угоду схвалив Кабінет Міністрів. Вона врегульовує взаємні претензії між "Нафтогазом" і "Газпромом" за контрактами 2009 року. За нею, Україна відмовляється від штрафів, накладених на "Газпром" Антимонопольним комітетом. Ідеться про 7,4 мільярди доларів. Таке припущення у коментарі "5 каналу" висловив експерт "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп.

Натомість "Газпром" виплатив Україні майже три мільярди доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу. За словами експерта, договір також може передбачати відмову від усіх майбутніх позовів проти "Газпрому" на суму понад 12 мільярдів доларів, як це сторони погодили у Мінську.

Водночас Україна не відмовляється від майбутніх судів щодо незаконно втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму.

Попередній матеріал
Убив представників 3-х підвидів рідкісного носорога: з'явилися фото, де Шуфрич хизується впольованими тваринами в Африці
Наступний матеріал
Справа Шеремета: адвокати Дугарь кажуть, що мають докази фальсифікації експертизи стороною обвинувачення
Loading...

Росія погодилася віддати Україні борг за рішенням Стокгольмського арбітражу – що наразі відомо

Єврокомісія назвала дату наступних тристоронніх газових переговорів (оновлено)

Буде складно домовитися із "Газпромом" наступного року – Вітренко дав прогнози

"Нафтогаз" і "Газпром" завершили раунд переговорів: Україна назвала умови, за яких готова відкликати нові позовні вимоги

Геращенко: Змішати "нормандський формат" із газовими переговорами – це загроза нацбезпеці України

"Будь-яка знижка від РФ оберталася пасткою": яка справжня ціна блакитного палива агресора – сюжет