"Нафтогаз"-"Газпром"
"Нафтогаз"-"Газпром" фото Телеграф

"Нафтогаз" і "Газпром" завершили раунд переговорів: Україна назвала умови, за яких готова відкликати нові позовні вимоги

Читайте по-русски
"Нафтогаз" готовий розглядати можливість отримати газ від "Газпрому" у рахунок погашення заборгованості, але за певних обставин

"Нафтогаз-Україна" завершив черговий раунд переговорів з "Газпромом" у контексті тристоронніх переговорів щодо транзиту газу. Про це повідомив виконавчий директор компанії "Нафтогаз-України" Юрій Вітренко у своєму Facebook.

"Нагадаю, Європейська комісія попросила сторони обговорити врегулювання питань минулого і поточного Стокгольмського арбітражу, оскільки "Газпром" включає це в "пакет" для переговорів щодо транзиту. Саме це ми і зробили", – написав Вітренко.

За його словами, позиція України в цьому питанні є публічною.

"Щоб продемонструвати свою конструктивність, ми сказали, що ми готові розглядати можливість отримати газ від "Газпрому" в рахунок погашення заборгованості за рішенням минулого Стокгольмського арбітражу (3 млрд доларів)", – зазначив Вітренко.

Він також додав, що "Нафтогаз" готовий відкликати свої позовні вимоги в новому арбітражі.

"…але тільки якщо буде укладений довгостроковий контракт на транзит, який покриватиме всі витрати, і якщо "Нафтогазу" буде компенсовано невиконання "Газпромом" своїх зобов’язань за поточними контрактами", – пояснив Вітренко.

Таку позицію в "Нафтогазі" називають конструктивною – "покрийте витрати, навіть без економічних прибутків, і ми не будемо судитися".

"Тепер ми готові повертатися на тристоронні переговори і розповідати європейцям, як ми сумлінно і добросовісно обговорювали ці питання", – додав Вітренко.

Переговори Нафтогаз проти Газпрому
Переговори Нафтогаз проти Газпромускріншот

Зазначимо, чинний контракт на транзит російського газу спливає 1 січня 2020 року.

Як розповіло джерело "5 каналу", газові перемови між Україною та Росією відбуваються на рівні технічних представників, не на найвищому.

Нагадаємо, 28 жовтня в Брюсселі завершився четвертий раунд газових переговорів між Україною, Європейським Союзом та Росією. На думку представника ЄС, переговори не були продуктивними.

Наприкінці жовтня міністри енергетики України та Росії провели двосторонні газові перемови у Відні. Зустріч відбулася без анонсів для преси. Говорили про транзит, нові контракти і про взаємні претензії.

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що питання транзиту газу обговорюватимуть і на Нормандській зустрічі 9 грудня.

Попередній матеріал
У лікарні помер український волонтер, якого жорстоко побили на Донеччині
Наступний матеріал
Убивство 5-річного Кирила Тлявова: ДБР завершило досудове розслідування – Труба
Loading...

Кабмін проведе аудит "Нафтогазу" – Гончаренко

Україна та Росія продовжили договір на транзит нафти – подробиці

Стару владу замінили, прийшов час і "Нафтогазу" – у Кремлі привітали наміри уряду змінити керівництво компанії

Геращенко: Змішати "нормандський формат" із газовими переговорами – це загроза нацбезпеці України

"Будь-яка знижка від РФ оберталася пасткою": яка справжня ціна блакитного палива агресора – сюжет

Прямі закупівлі чи транзит: як Україна та Росія майже таємно провели газові переговори у Відні – репортаж