'Газпром'
'Газпром' talks.su

Буде складно домовитися із "Газпромом" наступного року – Вітренко дав прогнози

Читайте по-русски
За словами виконавчого директора "Нафтогазу", українська сторона давно наголошувала на тому, що переходить на європейські правила, а "Газпром" затягує процес

Виконавчий директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" розповів про хід переговорів із "Газпромом" і дав прогнози на наступний рік.

"У Відні із "Газпромом" і Оператором газотранспортної системи домовилися про те, щоб компанії відпрацювали технічні деталі. Ми намагаємося зробити це вже декілька тижнів, але не вдається узгодити всі технічні деталі. Тому зараз йде обговорення, чи маємо ми повернутися в тристоронній формат, не чекаючи на остаточне узгодження всіх технічних деталей, або все ж таки спробувати узгодити всі технічні деталі, а потім повернутися в тристоронній формат", – сказав Вітренко.

Він додав: "На жаль, російська сторона затягнула процес обговорення. Ми давно наголошували на тому, що ми переходимо на європейські правила, і в їх рамках ми ще задовго мали почати узгодження. Ми тільки нещодавно почали це робити, тому це займає стільки часу".

"Вже зараз виглядає так, що нам буде дуже складно домовитися наступного року по всіх технічних деталях, щоб забезпечити довгострокове рішення. Тому ми вже почали обговорювати певні інструменти, які дають можливість пізніше узгоджувати деякі моменти. Узгодити все на декілька років, і щоб воно не змінювалося, дуже складно", – зазначив виконавчий директор.

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, раніше Юрій Вітренко розповів, що "Нафтогаз України" завершив черговий раунд переговорів із "Газпромом" у контексті тристоронніх переговорів щодо транзиту газу. Українська сторона заявила, що готова розглядати можливість отримати газ від Росії в рахунок погашення заборгованості за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Попередній матеріал
"За Крим і Гонконг": у мережі з'явилася жорстка антиреклама Apple
Наступний матеріал
Мали депозити в "ПриватБанку": суд переніс розгляд справи щодо повернення коштів родини Суркісів – подробиці

Є проблеми зі стягненням боргу з "Газпрому" в Німеччині, Польщі та Молдові – топменеджер "Нафтогазу"

Прямі постачання газу в Україну з Росії залежатимуть від компенсації РФ за арбітражами – Оржель

"Нафтогаз" подав клопотання про арешт активів "Газпрому" у Латвії – подробиці

Міністр енергетики заявив, що Україні вигідно купувати газ напряму з Росії – подробиці

У "Нафтогазі" повідомили, коли підпишуть довгостроковий контракт на транзит російського газу в Європу

Перша апеляція "Газпрому" безуспішно пролетіла в шведському суді