Олексій Оржель
Олексій Оржель kmu.gov.ua

Міністр енергетики заявив, що Україні вигідно купувати газ напряму з Росії – подробиці

Читайте по-русски
Рівно 4 роки Україна не купує газ у Росії напряму. З 26-го листопада 2015 року блакитне паливо йде з Євросоюзу

"Нафтогаз" виграв одну з апеляцій, яку подавав російський "Газпром" на рішення Стокгольмського арбітражу щодо контрактів на постачання блакитного палива. Відповідне рішення нині ухвалив Апеляційний суд округу Свеа у шведській столиці. Кремль оскаржує судову постанову, яка зобов'язує повернути Україні борг у 3 мільярди доларів. Про це повідомляє журналіст "5 каналу" Сергій Барбу. 

Також Росія вимагає, щоб газове питання обговорили на Нормандській зустрічі у Парижі, яка відбудеться вже на початку грудня. В українському ж уряді заговорили про прямі поставки газу з Федерації. Мовляв, тоді блакитне паливо стане дешевшим. Однак жодних цифр посадовці не називають.

Міністр енергетики заявляє, що Україні вигідно купувати блакитне паливо напряму з Росії. Олексій Оржель переконує, заощаджені кошти можна спрямувати на субсидії.

"Якщо ми підпишемо договір на транспортування з "Газпромом", це не лише газ, закачаний за літніми цінами, ще більше факторів впливатиме на зниження ціни на газ. Якщо це станеться, у нас буде історичний мінімум за цінами, починаючи з 1 січня", – розповідає міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

Скільки саме можна зекономити – міністр не каже. Газове питання обговорювали на закритому засіданні уряду. Цифри також не озвучували. Відео оприлюднили народні депутати, які були присутні на засіданні Кабміну.

Голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе за засіданні сказала: "Ви можете підтвердити або спростувати слова міністра? Досвід України за останні 23 роки говорить, що будь-яка знижка на газ з боку РФ обертається нам втратами територій".

Після засідання уряду прем'єр виходить до преси. 

"Дивіться, ніяких окремих переговорів не ведеться. У нас є переговори про продовження транзиту газу з РФ до ЄС. Це ті перемови, які ведуться. І про них усі знають. У рамках цих перемов є дуже багато питань, умов, ініціатив, ідей, які висловлюються різними учасниками", – відповідає на запитання, чи планує уряд купувати газ у Росії, прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Рівно 4 роки Україна не купує газ у Росії напряму. З 26-го листопада 2015 року блакитне паливо йде з Євросоюзу. Це так званий "реверс". А вже через місяць завершується дія контракту на транзит газу між Україною та Росією. Умови нового документа в "Газпромі" та "Нафтогазі" бачать по-різному. 

"Якщо президенти в "нормандському форматі" будуть обговорювати те, що необхідно продовжувати в конструктивному дусі тристоронній формат, за участю Європейської комісії, то це, я вважаю, було б позитивом. Ми можемо розглядати, як Газпром виконує рішення Стокгольмського арбітражу. Ми нині не бачимо навіть юридичної можливості забути і списати 3 мільярди доларів", – впевнений виконавчий директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

Газпром оскаржує рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким Росія заборгувала Україні майже 3 мільярди доларів. Одну з апеляцій Нафтогаз виграв у середу. Йдеться про рішення Апеляційного суду округу Свеа у шведській столиці.

Сергій Барбу, "5 канал"

Попередній матеріал
Окупанти зривали "тишу" біля трьох населених пунктів, бойову травму дістав боєць ЗСУ
Наступний матеріал
Адвокат Закревська каже, що голодуватиме, допоки Рада не ухвалить поправку щодо розслідувань справ Майдану
Loading...