Транзит газу через Україну
Транзит газу через Україну 5 канал

Газове питання: кількаденні переговори завершилися – які документи узгоджували Україна та РФ

  Читайте по-русски
  Україна підписала з російським "Газпромом" мирову угоду в інвестиційному арбітражі, повідомив заступник міністра юстиції

  Кількаденні переговори щодо транзиту газу територією України української сторони з російським "Газпром" у Відні завершилися вранці в понеділок, 30 грудня. Про це повідомив генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон у Facebook.

  Макогон додав, що вже летить у Брюссель для вирішення іншого важливого завдання - своєчасного підписання міжоператорської угоди зі словацьким оператором ГТС Eustream на підставі європейських правил.

  Тим часом, за словами заступника міністра юстиції Івана Ліщини, Україна підписала з російським "Газпромом" мирову угоду в інвестиційному арбітражі. Ліщина стверджує, що Росія відкликає свої вимоги, а українська сторона не порушує свого правила не укладати мирових угод в інвестиційних арбітражах, за якими офіційний Київ мав би сплачувати інвестору будь-яку компенсацію.

  Подробиць угоди посадовець не розкриває, посилаючись на конфіденційність. Але наголошує: підписання документа відкриває шлях для укладання довготривалих договорів на транспортування газу між "Нафтогазом" та "Газпромом", яких прагнула Україна.

  Нагадаємо, раніше Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв наголошував, що перемови тривають щодо кількох документів. Окрім міжоператорської, технічної, угоди між ОГТСУ та "Газпромом" - документу, який визначає технічні регламенти і правила взаємодії між операторами мереж двох країн, сторони також узгоджують текст Договору про організацію транзиту між "Нафтогазом" та "Газпромом".

  Крім того, йшлося про Мирову угоду, якою "Нафтогаз" і "Газпром" визнають врегулювання взаємних претензій за контрактами 2009 року.

  Напередодні проєкт мирової угоди між Україною та російським "Газпромом" схвалив Кабмін. За рішенням Стокгольмського арбітражу, "Газпром" виплатив Україні майже три мільярда доларів. Натомість Україна відмовляється, зокрема, від штрафів, накладених на "Газпром" Антимонопольним комітетом. Загальний розмір яких становить понад 7 млрд доларів.

  Такі дії - це одна з умов підписання нової угоди щодо транзиту газу. Дія чинної закінчується 31 грудня.

  Попередній матеріал
  "Приїжджали з перевірками": підприємець на Черкащині каже, що проти нього влаштували інформатаку
  Наступний матеріал
  "Те, що влада назвала обміном – порушення міжнародного права": пояснення дипломата
  Loading...

  "Чому нас приєднали до РФ?!": як живуть прикордонні села Харківщини, які досі напряму залежать від російського газу

  Єврокомісія назвала дату наступних тристоронніх газових переговорів (оновлено)

  "Нафтогаз": Жодних домовленостей із РФ ще немає, тристоронні перемовини тривають

  Експерти пояснили, як Росія підсаджувала Україну на "газову голку" – сюжет

  Геращенко: Змішати "нормандський формат" із газовими переговорами – це загроза нацбезпеці України

  "Будь-яка знижка від РФ оберталася пасткою": яка справжня ціна блакитного палива агресора – сюжет