Газ, транзит
Газ, транзит 5 канал

Вітренко повідомив, якою буде вартість транзиту газу Україною для "Газпрому"

  Читайте по-русски
  Вітренко наголосив, що плата за організацію транзиту є конфіденційною інформацією, проте самі тарифи встановлює Нацрегулятор, і вони є у відкритому доступі

  Гарантовані доходи від транзиту газу з РФ становитимуть 7,2 мільярда доларів за 5 років, а за тисячу кубометрів наперед заброньованих потужностей "Газпром" заплатить щонайменше 32 долари. Про це повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко у Facebook.

  Посадовець наголосив, що плата за організацію транзиту є конфіденційною інформацією, проте самі тарифи встановлює нацрегулятор, і вони є у відкритому доступі.

  "Зазначу, що ці тарифи є конкурентними. "Нафтогаз" лише додає плату за свої послуги (зрозуміло, що ця плата не може бути від’ємною).

  Якщо порівнювати з попереднім контрактом на транзит, то важливо усвідомлювати, що пряме порівняння є некоректним через зміну принципів. За старим контрактом "Газпром" щомісяця платив за об’єм протранспортованого газу, за новим контрактом – за заброньовані потужності на точках входу і виходу.

  Як я вже писав, для України новий принцип є більш вигідним", – пише топменеджер "Нафтогазу".

  Вітренко також зазначив, що тариф за потужності, замовлені наперед на коротший термін, зростають істотніше. 

  "Для тих, кому ліньки дивитися на опубліковані регулятором тарифи, і яких цікавлять тільки гарантовані доходи від транзиту, то цю цифру я вже вказав у попередньому дописі: більш як 7.2 млрд дол. за п’ять років.

  Враховуючи загальний обсяг гарантованих потужностей (65 млрд кубометрів на 2020 рік і потім по 40 млрд на наступні 4 роки; тобто 225 млрд кубометрів за 5 років), виходить, що за тисячу кубометрів наперед заброньованих потужностей "Газпром" заплатить щонайменше 32 дол.

  Зауважу, що гарантовані доходи від транзиту значно перевищують (маржинальні) витрати на транзит. Тобто від цього Україна виграє, а не програє", – наголосив Вітренко.

  [social type="fb" url="https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=10157163013898458&id=550668457"]

  Як повідомляв 5.UA, 30 грудня 2019 року стало відомо про підписання мирової угоди

  Напередодні мирову угоду схвалив Кабінет Міністрів. Вона врегульовує взаємні претензії між "Нафтогазом" і "Газпромом" за контрактами 2009 року. За нею, Україна відмовляється від штрафів, накладених на "Газпром" Антимонопольним комітетом. Ідеться про 7,4 мільярди доларів. Таке припущення в коментарі "5 каналу" висловив експерт "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп.

  Попередній матеріал
  У Києві 1 січня затримали майже 40 водіїв напідпитку
  Наступний матеріал
  Зеленський зробив селфі з фанатом Червоної армії та Москви – фото
  Loading...

  Чи укладе Україна з РФ новий транзитний контракт до кінця року: включення зі штабу "Нафтогазу"

  Україна і Росія підписали мирову угоду стосовно газових боргів – що це означає

  Кабмін схвалив підписання мирової угоди з "Газпромом" і відмову від штрафу на $7,4 млрд

  "Газпром" виплатив Україні $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу

  Герус розповів, куди Україна витратить гроші, які "Газпром" виплатить "Нафтогазу"

  Росія зможе не виконувати цю угоду, а ми нічого не зможемо зробити – політексперт про газовий контракт