"Газпром"
"Газпром" talks.su

"Газпром" виплатив Україні $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу

  Читайте по-русски
  Загалом, за результатами транзитного арбітражу "Нафтогаз" отримав від російської корпорації $5 млрд

  НАК "Нафтогаз України" повідомила про отримання від російського монополіста від ПАТ "Газпром" $2,918 млрд компенсації на виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 2018 року. Як уточнює прес-служба української компанії, загалом за результатами транзитного арбітражу "Нафтогаз" отримав від росіян близько $5 млрд.

  "Сьогоднішній платіж "Газпрому" включає погашення як невиплаченої раніше частини присудженої компенсації ($2,56 млрд), так і відсотків, накопичених з дати оголошення рішення 28 лютого 2018 року. "Нафтогаз" вітає визнання російською стороною необхідності виконувати рішення арбітражів 2017-2018 років та її намір продовжувати транспортування газу в ЄС територією України", – йдеться у повідомленні.

  Також зазначається, що сторони продовжують переговори щодо умов подальшої співпраці після завершення транзитного контракту 1 січня 2020 року.

  Як повідомляв раніше 5.ua, Росія погодилась ще до кінця 2019 року виплатити Україні майже $2,6 млрд згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу – і плюс $300 млн нарахованих відсотків. Натомість, "Нафтогаз" зобов'язується відкликати інші судові позови проти "Газпрому" на понад $12 млрд. Також українська компанія має відкликати клопотання про арешт активів російського монополіста на території інших країн.

  Попередній матеріал
  Кабмін створив Фонд з надання соціальної допомоги потерпілим від насилля
  Наступний матеріал
  Готують до обміну: суд звільнив з-під варти підозрюваних у держзраді Мастікашеву і Каратая – адвокат
  Loading...