Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Фото: Vladyslav Sodel (Влад Содель)

"Коломойський ніколи не інвестував своїх грошей": бізнес-партнер олігарха розповів, як той купував активи в США за рахунок "Привату"

  Читайте по-русски
  В американському штаті Клівленд, де розслідуються фінансові злочини українського олігарха, скликали велике журі присяжних

  Вадим Шульман, багаторічний бізнес-партнер Ігоря Коломойського, а зараз – один з головних опонентів олігарха в іноземних судах, розповів, які схеми використовував Коломойський у їхньому спільному бізнесі. Шульман дав розгорнуте інтерв'ю "Економічній правді".

  За його словами, Коломойський і Боголюбов ніколи не інвестували "своїх" грошей в будь-який бізнес або активи.

  "Їхні американські активи фінансував "ПриватБанк" (Кіпр). Він видавав кредити і ніколи не вимагав їх назад. На ці гроші бізнесмени скуповували в США нерухомість і бізнес-активи: сталеливарні і феросплавні заводи. На рахунок заводу Warren Steel Holdings LLC зайшло понад $100 млн, але винятково в формі кредитів від компаній Коломойського. Всі ці компанії обслуговувалися і отримували фінансування від кіпрського "ПриватБанку", – розповів Шульман.

  За такою ж схемою, за його словами, Коломойський з Боголюбовим заводили Warren Steel Holdings у борги: шляхом надання позик від компаній Коломойського Felman і Optima Group.

  "Після цього в рахунок погашення заборгованості за кредитними договорами Warren Steel Holdings постачав продукцію на феросплавні і металургійні заводи Коломойського в США за заниженими цінами", – зазначив бізнесмен.

  Одну зі своїх схем Коломойський задіяв з одним з кредиторів Warren Steel Holdings – компанією Felman Trading, яка продавала продукцію за ринковою ціною.

  "Прибуток осідав на її рахунках і потім переводився на особисті офшорні компанії Коломойського", – каже Шульман.

  Нині ж у США проти Коломойського, Боголюбова, його партнерів і їхніх компаній ведуться судові розгляди в Майамі, Нью-Йорку, Делавері, Огайо, Алабамі – з 2015 року.

  "Всі позови в США, включаючи позов "ПриватБанку", свідчать про відмивання грошей Коломойським і його групою", – зауважив Шульман.

  Тим часом видання BuzzFeed News повідомило, що в американському штаті Клівленд, де розслідуються передбачувані фінансові злочини українського олігарха Ігоря Коломойського, скликали велике журі присяжних.

  Велике журі по Коломойському розслідує звинувачення про відмивання грошей, виведених з "ПриватБанку" перед націоналізацією. Нібито гроші збиралися в Україні як депозити населення, а в США на них скуповували активи.

  Коломойський і його бізнес-партнери зараз є великими гравцями на ринку комерційної нерухомості в Клівленді, їм належить сталеливарний комбінат Warren Steel Holdings в Огайо, а також інші активи, розташовані по всій Америці.

  Нагадаємо, що в травні 2019 року "ПриватБанк" подав позов проти Коломойського і Боголюбова в суд США.

  Підставою для позову до американського суду є низка схем, які мають ознаки шахрайства та які, як вважає керівництво "ПриватБанку", були організовані Коломойським і Боголюбовим з метою заволодіння активами в США вартістю в сотні мільйонів доларів шляхом привласнення і легалізації надходжень від корпоративних кредитів, виданих "ПриватБанком" у період, коли він належав відповідачам.

  Попередній матеріал
  "Спроба підірвати підтримку України з боку США": у "ЄС" плівки Деркача назвали російською провокацією
  Наступний матеріал
  Три вагони зі зброєю попрямували з РФ на підконтрольну терористам частину Донбасу – МОУ
  Loading...

  Рада відмовилася скасовувати "анти-Коломойський" закон

  "АнтиКоломойський" закон ухвалено: як голосували нардепи та що буде далі – включення

  Компанія Коломойського монополізувала очищення питної води

  "Проходить достатньо швидко": Разумков підтвердив, що "антиКоломойський" закон розглянуть 13 травня

  "Повторення фейку РФ": у Держдепі відреагували на показ фільму на "1+1" про нібито роботу "біолабораторій США" в Україні

  Спроби уряду Зеленського знизити тарифи призвели до кризи у вітчизняній енергетиці – "Спостерігач"