Новий ринок електроенергії
Новий ринок електроенергії Depositphotos

Спроби уряду Зеленського знизити тарифи призвели до кризи у вітчизняній енергетиці – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Населення від такої політики – не виграло жодної копійки, вказують розслідувачі

Скасування формули для закупівлі вугілля "Роттердам+" за президентства Володимира Зеленського – не дало обіцяного здешевлення на 15%. Фахівці пояснюють, що ця формула не була пов'язана з тарифами для населення. Про це йдеться у матеріалі проєкту "Спостерігач" на "5 каналі".

У пошуках дешевої електроенергії Україна вперше за останні роки дозволила імпорт електрики з Росії та Білорусі. Низька ціна російського струму призвела до менших обсягів продажу вітчизняної електроенергії. Згодом додалася тепла зима, карантинні заходи – все це потягнуло за собою зменшення споживання електроенергії, відповідно – вугілля.

Як наголошують журналісти, вітчизняні електростанції змушені зменшувати своє виробництво до мінімальних потужностей, шахти закриваються. А уряд досі не вказав на шляхи вирішення цих проблем.

Зазначається, що населення не виграло від такої політики жодної копійки. Проте, завдяки діям влади дешеву електроенергію отримує один з найбільших споживачів струму в країні – підприємства Ігоря Коломойського.

У програмі вказується – олігарх отримав "зрозуміле керівництво" в державній компанії "Центренерго", яка після зміни менеджменту з прибуткової скотилася до збитків. Ще одна державна компанія "Укренерго" – тепер за рішенням суду постачає підприємствам Коломойського електрику за заниженими тарифами, від чого теж зазнає втрат – ідеться у розслідуванні.

Усі подробиці – дивіться у відео:

Дивіться також: Феодальний олігархізм: як Зеленський відправив багатіїв боротися з COVID-19 – "Спостерігач"

Попередній матеріал
Голодні і без ласки: 16 котів потерпають від карантину у Черкасах
Наступний матеріал
Порушники карантину побили журналіста у Харкові
Loading...