Як вберегтися від застуди

Як вберегтися від хвороби взимку

fitocentr.com.ua

Прості правила, які нас захищають

Коли температура швидко падає і зменшується рівень вологості, віруси схильні міцнішати й атакувати наш імунітет. Через холод лейкоцитам важче дістатися слизової оболонки – де вірус оселяється й створює інфекцію – і почати атакувати вірус. Тому саме у січні-лютому відбувається пік хвороб: простуда, ГРВІ тощо.

Найбільш неприємні симптоми:

  • Нежить. Може бути першим, особливо у людей з хронічним гайморитом чи ринітом;
  • кашель;
  • Біль у горлі. Загострюється також на тлі хронічних хвороб, таких як тонзиліт;
  • слабкість;
  • Підвищена температура.
Як захиститися від застуди
Як захиститися від застуди
Фото: fitocentr.com.ua

Уникнути цих проблем дозволяють нам ліки, спреї для носа, горла, сиропи від кашлю. Однак дедалі частіше можна зустріти інформацію про залежність від деяких препаратів, зокрема:

  1. Спреї для носа, що містять адреноміметики. Інша назва таких препаратів – деконгестанти або судинозвужувальні засоби. Вони призводять до того, що без крапель ніс просто не може дихати.
  2. Сироп від кашлю, у складі якого є кодеїн та декстрометорфан. Обидва ці інгредієнти можуть спричинити сонливість та порушення, а також можуть викликати залежність.

Читайте також: Від яких продуктів необхідно відмовитися під час застуди – список

Однак зараз є безліч натуральних спреїв як для горла, так і для носа, сиропів від кашлю та антивірусних препаратів. Вони є безпечними, не провокують залежність та є ефективними. 

Водночас, важливо не забувати про профілактику:

  • Дотримання правил особистої гігієни. Мийте і дезінфікуйте руки після відвідин усіх громадських місць.
  • При чханні та нежиті використовуйте паперові хустинки. Коли чхаєте, завжди намагайтеся використати хустинку – це завадить поширенню інфекції далі.
  • Провітрюйте приміщення 2-3 рази на день по 15-20 хв. Найчастіше в осінньо-зимовий період люди заражаються, тривало перебуваючи у закритих приміщеннях.

Посилюйте свій імунітет завдяки збалансованому харчуванню, яке буде наповнене вітамінами А, С, D тощо. Крім того, підтримати імунітет можна за допомогою натуральних вітамінних комплексів.

Стаття підготовлена у партнерстві з фітоцентром "Краса&Здоров'я":

Instagram
Telegram

Читайте також: Що треба пити для підвищення імунітету – топ-3 вітамінних напоїв

Дивіться також відео 5 каналу: Бойовий прапор з Бахмута та постійні овації: виступ Зеленського перед Конгресом США

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ