Мед

Міф розвіяний: чи можна насправді класти мед у гарячий чай – розповів хімік-науковець

Shutterstock

Нема чого боятися!

Вже багато років науковці сперечаються і не можуть прийти до спільної відповіді на питання, чи можна додавати мед до гарячого чаю і як це відображається на людському здоров'ї. Детальніше про це розповів хімік-науковець Гліб Репіч, передає "Дивогляд". 

Одні стверджують, що мед – надкорисний продукт, який не втрачає своїх властивостей у будь-якому вигляді. Інші ж запевняють, що у розігрітому стані мед перетворюється на канцероген. У тому числі й коли його додають у гарячий чай.

Кажуть, що при термообробці у меді утворюється оксиметилфурфурол, який може бути отруйним для організму. Але чи дійсно це так?

"Оксиметилфурфурол утворюється при нагріванні цукрів, а це означає, що окрім меду він є в будь-якій термічно обробленій їжі. Особливо у випічці, варенні, джемах. Також у різних смажених, печених та навіть сушених стравах. Лідерами є грінки, обсмажена кава і чорнослив. А ще, насправді, оксиметилфурфурол постійно утворюється в усіх цукровмісних продуктах і без нагрівання. Просто повільніше. Тож, виходить, що ця речовина завжди присутня у фруктових соках, вині й тому ж меді. І що довше вони зберігаються, то більше в них оксиметилфурфуролу", – сказав експерт.

Хімік розповів, що під час останніх досліджень науковці не виявили жодних проявів токсичності оксиметилфурфуролу, тому стверджувати про якусь загрозу організму при додаванні меду в гарячі напої не можна:

"В останніх детальних дослідженнях на живих організмах токсичність і канцерогенність оксиметилфурфуролу не була доведена взагалі. Тож можете сміливо додавати мед у чай, випічку та й взагалі будь-куди".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що дієтологи розвінчали міф про популярний "дієтичний" напій.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ