Головний біль

Учені назвали колір, який полегшує біль

Shutterstock

Експерти провели дослідження за участю 60 добровольців

Китайські вчені з Фуданьського університету встановили, що у природі існує колір, який може полегшити біль, передає "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

Науковці провели експерименти на мишах, щоб проаналізувати вплив різних кольорів на мозок гризунів. Ще до дослідження експерти припускали, що деякі кольори можуть послаблювати болі, але переконалися у цьому на 100%.

Згодом учені провели відповідне дослідження за участю 60 добровольців, результати якого показали, що світло зеленого кольору послаблює біль при артриті та мігрені.

 

Під час дослідження половина добровольців повністю пройшла курс фототерапії, а друга половина користувалася звичайними лампами. Щоденне опромінювання зеленим світлом призвело до зниження частоти головного болю у людей на 60%, а його інтенсивність впала у 2,5 рази.

Як стало відомо згодом, зелене світло активує інтенсивну передачу сигналів гамма-аміномасляної кислоти, що й викликає знеболюючий ефект. У результаті зростає експресія гену Penk, що в свою чергу блокує білок з такою ж самою назвою. Цей елемент включає в мозку опіоїдні рецептори для притуплення болю.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи можна насправді класти мед у гарячий чай.

Дивіться також відео 5 каналу: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ