Кава

Вживання кави може призвести до дефіциту заліза в організмі – дослідження

Shutterstock

Суперечок щодо користі та шкоди кави існує багато, але остаточної думки з цього приводу ще не вдалося досягти.

В одному з досліджень експерти заявили, що кава і кавові напої загрожують дефіцитом заліза в організмі, передає "Дивогляд".

Йдеться, зокрема, про ранкову каву. Багато хто любить розпочинати свій ранок з чашки ароматної кави, але з таким задоволенням варто бути обережними.

Любителів кави можна поділити на три групи:

  1. ті, хто вживає цей напій, щоб прокинутися;
  2. ті, хто любить поговорити за чашкою кави з друзями або колегами;
  3. ті, хто вживає каву кожні дві години.

Найбільша загроза дефіциту заліза стосується саме третьої групи людей, яких також можна назвати кавозалежними. 

Дослідження показали, що цей важливий елемент добре засвоюється організмом, якщо ваша чашка кави буде у певний час після сніданку.

Річ у тому, що кава містить поліфенол, або хлорогенову кислоту, яка блокує всмоктування заліза. Саме тому чашка цього напою під час прийому їжі може завадити якісному засвоєнню заліза в організмі. Особливо це стосується тих, у кого вже спостерігається дефіцит цього елемента.

"Дослідження показують, що випита чашка кави відразу після їжі може знизити засвоюваність заліза від 40 до 90%", – зазначила головна дієтологиня британської компанії Vitl з виробництва харчових добавок Роксана Баккер.

Аналогічний ефект можуть мати ще й напої, що містять кофеїн: Red bull, чай, матча тощо.

Варто також врахувати й те, що міцніша кава призводить до більшого перешкоджання засвоєння заліза. Любителям еспресо й американо варто зачекати 30-60 хв після останнього прийому їжі та лише потім насолоджуватися улюбленою кавою.

Поради лікарів: для запобігання дефіциту заліза рекомендується частіше додавати до свого раціону зелені овочі, бобові, злаки, хліб, мʼясо, чорнослив та родзинки у великій кількості.

Якщо у вас вже спостерігається дефіцит цього елемента, то варто відмовитися від чаю, молока та молочних продуктів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи може кофеїн викликати тривожність.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ