Старіння

Які люди старіють швидше за інших – дослідження

Shutterstock

Кожна людина з часом все більше починає переймається старінням і намагається уповільнити цей процес

"Дивогляд" із посиланням на Medical Xpress розповідає, що увагу цьому питанню приділили вчені зі Стенфордського університету та Китайського університету Гонконгу.

Науковці зосередилися на вивченні "біологічного" віку людини та факторах, які його збільшують. Разом із цим, варто врахувати, що існує два види віку:

  • хронологічний – про який можна дізнатися з даних, записаних у паспорті;
  • біологічний – заснований на старінні функцій організму.

На останній впливають, зокрема, генетика, спосіб життя та низка інших факторів. Саме вони змушують наше тіло старіти швидше.

Вчені проаналізували особисті дані понад 2,5 тис осіб, які мали різні вікові захворювання. Зокрема, захворювання легень, печінки або серцево-судинні захворювання. Порівнявши їхні дані про здоров'я з даними абсолютно здорових учасників дослідження, експерти встановили, що передбачений вік не відхилявся більше, ніж на 1,5 року.

Спеціалісти повідомили, що біологічний вік людини безпосередньо залежить від її психологічного здоров'я. Таким чином люди, які часто перебували у депресивному стані, або відчували самотність упродовж життя, старіли помітно швидше за людей, які мали шкідливі звички (куріння, алкоголізм тощо). 

Автори дослідження повідомляють, що люди, які часто відчувають себе нещасними, в середньому мають біологічний вік на 1,65 року більший, ніж реальний.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені назвали несподіваний чинник, який пришвидшує старіння.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ