Старіння

Учені знайшли спосіб, як уповільнити старіння

Shutterstock

В експерименті взяли участь люди, старші 64 років

Ізраїльські вчені виявили спосіб уповільнити біологічний процес старіння у людей. Про це йдеться у науковому журналі Aging.

Відомо, що під час старіння організм людини скорочує захисні "ковпаки" на кінцях хромосом – теломери, що захищають хромосоми від руйнування та відповідають за цілісність геному у процесі поділу клітини. Що старша  людина і що більше хвороб має, то коротші її теломери. 

Через скорочення теломер клітини втрачають здатність до розподілу та заважають регенерації. Внаслідок цього організм старіє. 

Багато дослідників-генетиків намагалися знайти способи для відновлення росту теломер. Ізраїльські спеціалісти зуміли досягти цього ефекту за допомогою кисневої терапії в умовах високого тиску. Вони встановили, що у людей похилого віку після отримання чистого кисню довжина теломер збільшувалася на 20%. 

В експерименті взяли участь 35 здорових людей віком понад 64 років. Кожного пацієнта розміщували у барокамері на 90 хвилин протягом п'яти днів три місяці поспіль, де вони дихали чистим киснем. 

Раніше "Дивогляд" розповів, у якому віці потрібно кинути палити, аби не померти молодим. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ