Схуднення

"Голодні" тренування краще борються з зайвою вагою – дослідження

Shutterstock

Але існує ще й негативний бік

Експерти встановили, що тренування натщесерце дарує користь організму людини і є більш ефективним, ніж спорт після їжі, передає "Дивогляд" із посиланням на International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism.

Найчастіше люди займаються спортом після обіду, здебільшого з 16 до 20 години. Під час дослідження науковці з Університету Ноттінгем-Трент проаналізували та порівняли показники здоров'я учасників, які тренувалися на голодний шлунок і за дві години після їжі.

Усі добровольці їздили на велотренажері з помірною інтенсивністю впродовж 30 хв. Після цього вони виконували завдання на відлік часу, щоб за наступні 15 хв проїхати найбільшу відстань.

Так, фахівці встановили, що фізичні вправи натщесерце мають більше переваг за інші. Зокрема, вони допомогли учасникам дослідження інтенсивніше спалювати жир у своєму організмі, а не калорії, які набрали за першу половину дня. Експерти також врахували, скільки їжі учасники споживали протягом дня.

Результати дослідження продемонстрували, що фізичні навантаження на голодний шлунок є більш якісними і збільшують кількість спаленого зайвого жиру на 70% (з 4,5 гр до 7,7 гр).

Кінцевий результат був кращим навіть попри те, що люди, які займалися спортом натще, на вечерю споживали на 100 ккал більше за інших. В середньому кількість спожитих калорій за день у них все одно була меншою на 440 ккал.

Але існує ще й негативний бік "голодних" тренувань – такі спортсмени подолали трохи меншу відстань у 15-хвилинних перегонах на час. Вони також отримували менше задоволення від цієї вправи, на відміну від тих, хто поїв за дві години до тренування.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи можна насправді класти мед у гарячий чай.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ