Вакцинація

Відомий інфекціоніст пояснив, чому українцям не варто робити щеплення різними вакцинами

Shutterstock

Вакцинація різними вакцинами може викликати активніше вироблення антитіл. Тоді у чому ж проблема?

Голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій пояснив, чому він не радить українцям змішувати вакцини різних виробників. Про це він розповів в ефірі "Радіо НВ", передає "Дивогляд".

Інфекціоніст нагадав, що 30 червня Національна технічна група з питань імунопрофілактики дозволила лікарям робити вакцинацію різними вакцинами, з огляду на дефіцит AstraZeneca і наявність Pfizer-BioNTech. Тобто, якщо перша доза була зроблена AstraZeneca, то другу можна колоти Pfizer-BioNTech.

Таке рішення прийняли після того, як з’явилися дослідження щодо того, що таке змішування може викликати активніше вироблення антитіл до коронавірусу.

Раніше деякі європейські країни вже спробували таку схему вакцинації. Зокрема, Німеччина. Там це було викликане нестачею AstraZeneca.

Таке змішування викликало великий науковий інтерес і були проведені певні дослідження.

"Там не була велика кількість людей, це декілька сотень людей, і ці дослідження переважно стосувалися побічних реакцій.  Іспанське дослідження також розглядало, як формується імуновідповідь, щоби було простіше зрозуміло, який рівень антитіл, коли перша доза від AstraZeneca, а друга доза від Pfizer-BioNTech. І за його результатами, рівень антитіл дуже високий. Але хотілося би зауважити, що це не є еквівалентно ефективності", - пояснив Лапій.

Інфекціоніст підкреслив, що, хоча в Україні і дозволене таке змішування за певних умов, він не рекомендує цього робити українцям. Адже це ще малодосліджена практика і в МОЗ не дають гарантій, що ефективність такої вакцинації буде на високому рівні.

Цього тижні Комісія має закінчити підготовку рекомендацій для лікарів щодо того, у яких випадках і за яких умов можна проводити змішування вакцин.

Нагадаємо, раніше головний санлікар України розповів, коли українці зможуть повністю зняти маски.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ