Смартфон

Чому люди без потреби перевіряють смартфони – учені

Shutterstock

Причина виявилася прозаїчною

Дослідники стверджують, що якщо в компанії людина дивитьмя у свій гаджет, то оточуючі схильні перевіряти свої пристрої протягом 30 секунд. Цей феномен вони назвали "ефектом хамелеона". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Journal of Ethology.

Справа в тому, що ми несвідомо імітуємо поведінку оточуючих. Завдяки цьому наслідуванню люди можуть краще зближуватися один з одним.

Для підтвердження цього висновку до експерименту залучили 184 людей, які потрапили в 820 різних ситуацій. Дослідники хотіли зрозуміти, хто з них почне дивитися в смартфон, якщо інша людина поблизу робить те ж саме.

Виявилося, що половина учасників починала користуватися своїм гаджетом упродовж 30 секунд. За словами вчених, у більшості випадків ми наслідуємо поведінку інших несвідомо.

"У нас є потреба слідувати нормам, нав’язаним оточуючими, і автоматично зіставляти наші дії з їхніми діями. Але смартфони можуть погіршити соціальну ізоляцію. Гірше того, люди без телефонів не можуть навіть спробувати відтворити подібну поведінку і відчувають себе ще більш самотніми", – розповіли дослідники.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про лайфхак від психолога, який допоможе засинати за 5 хвилин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ