Учасники експерименту

Без смартфонів і сонячного світла: завершився експеримент, де люди 40 днів провели в ізоляції у печері – що сталося з добровольцями

Cristian Clot / Twitter

Учені розповіли, яку цінність мало це дослідження

Добровільна 40-денна ізоляція 8 чоловіків і 7 жінок у темній і сирій печері нарешті завершилася. В суботу, 24 квітня, учасники наукового експерименту покинули печери в Піренеях. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Aljazeera.

Повернення 15 людей у звичний світ зустріли з оплесками. Коли вони вийшли на денне світло, то їм довелося скористатися спеціальними окулярами, щоб захистити очі після довгого знаходження в темряві.

"Дуже тепло!", – сказав один із учасників.

40 днів і 40 ночей учасники жили та досліджували печеру. Вони не мали годинників, смартфонів і сонячного світла, а тому втратили відчуття часу. Температура повітря становила 10 градусів за Цельсієм, а відносна вологість – 100%.

"Мешканці" печери ніяк не контактували із зовнішнім світом, у тому числі з друзями та рідними. На думку вчених, завдяки цьому експерименту можна буде краще зрозуміти особливості людської адаптації до різних життєвих умов.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що ціле місто стане учасником експерименту з китайською вакциною від COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ