"Лікувальна собака", яка стала героєм Другої світової війни – дивовижна, але правдива історія

Домашні улюбленці тішать багатьох людей своєю життєрадісністю і миловидністю, але також вони можуть бути справжніми героями і проявляти небачену досі хоробрість.

Цього разу ми розповімо дивовижну історію дружби людини та собаки, яка зародилася на тлі найбільш кровопролитної війни у нашій історії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на HuffPost.

Смокі була собакою породи йоркшир-тер'єр, яка стала дуже популярною під час Другої світової війни. У лютому 1944 року американський солдат знайшов Смокі в покинутому окопі в джунглях Нової Гвінеї. У той момент вона вже була дорослим йоркшир-тер'єром.

Спочатку солдати думали, що її господарем були японські військові, але згодом стало зрозуміло, що собака не знає команд як англійською, так і японською мовами. Потім власником Смокі став капрал з Огайо Вільям Вінн, який придбав собаку за 2 австралійських фунти.

Собака Смокі
Собака Смокі
Фото: Courtesy Bill Wynne

Участь у Другій світовій війні

Два наступні роки Смокі нерозлучно була  зі своїм господарем на Тихоокеанському театрі військових дій. У ті часи солдати жили в наметах у джунглях. Там була спека і висока волога, але вони були вимушені перебувати у таких умовах.

Вінн ділився зі Смокі військовим пайком і навіть іноді давав їй консерви. Тоді армія також використовувала "офіційних" бойових собак, які, на відміну від нашого героя, мали ветеринарів і спеціальну дієту.

Втім, навіть з такими обмеженнями Смокі взагалі не хворіла, навіть не дивлячись на коралові пляжі, які провокували у багатьох тварин різні захворювання.

Зрозуміло, що Вільям брав участь у воєнних операціях, але він все одно не розлучався зі Смокі, бо вона у такі моменти була в солдатському рюкзаку. За офіційною інформацією, собака взяла участь у 12 бойових операціях, за які отримала 8 (!) Зірок за службу.

Окрім цього, вона вижила навіть під час 150 повітряних нальотів і двох тайфунів на Окінаві. Також Смокі стрибала зі спеціальним парашутом. Одним словом, американська армія отримала чудового солдата.

Дивовижно, але собака навіть врятувала життя своєму господарю, бо вона гавкала і попереджала своєю поведінкою про загрозу бомбардування.

Також військові інженери користувалися навичками Смокі у побудові військового аеродрому на Філіппінах. Вона допомогла прокласти кабель зв'язку через підземну трубу, завдяки чому можна було не використовувати 250 робочих і 40 бойових літаків. Також завдяки собаці армія зекономила декілька днів роботи.

Собака Смокі
Собака Смокі
Фото: Courtesy Bill Wynne

Навіть у відносно спокійні часи Смокі присвячувала час корисним справам і вивчала трюки, завдяки чому поранені завжди мали чудову культурно-розважальну програму. Вінн зізнавався, що його собака знала більше трюків, ніж будь-який інший песик тих часів.

Життя після війни

7 грудня 1945 року, коли закінчилася Друга світова війна, газета опублікувала дивовижну історія співпраці та дружби Смокі та Вінна. Протягом 10 років господар зі своєю собакою подорожували у Голлівуд і навіть за кордон, щоб демонструвати усілякі трюки.

Їх запрошували на телевізійні програми. В цілому Смокі була учасником 42 шоу по телевізору. Вінн та його маленька подруга пам'ятали про солдат і про те, яке важке у них життя, а тому відвідували госпіталі для ветеранів війни, де демонстрували трюки.

Смокі померла 21 лютого 1957 року у 14-річному віці. Вінн поховав свою улюбленицю в Огайо (США) у коробці для патронів 30-го калібру часів Другої світової війни.

Собака Смокі
Собака Смокі
Фото: Courtesy Bill Wynne

Майже через півстоліття, 11 листопада 2005 року, в День ветеранів, на місці поховання собаки встановили її бронзову статую. На пам'ятнику написали "Смокі, Йорки Дадлі Денді, і собакам всіх воєн".

Наразі у США встановлено 6 таких пам'ятників. Також кожного року собаки-рятувальники, які найкраще проявили себе у поточному році, отримують від рятувального загону Yorkshire Terrier National Rescue (YTNR) "премію Смокі".

Перша "лікувальна собака"

Канал Animal Planet провів розслідування та ствердив, що Смокі можна вважати першою в історії "лікувальною собакою". У Новій Гвінеї вона супроводжувала медсестер, що доглядали поранених солдат. 

Її "лікувальна" діяльність тривала  протягом 12 років, бо навіть після закінчення кровопролитної війни вона присвячувала час величезній кількості пацієнтів. Є думка, що саме Смокі сприяла відновлення інтересу людей до породи йоркшир-тер'єр.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що лев у зоопарку виявився собакою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше