Маніяк із голлівудською зовнішністю: жорстока історія Теда Банді – фото

Ми не схильні характеризувати серійних вбивць як симпатичних, привабливих і навіть милих, але інколи робимо це даремно.

Саме так багато людей описували Теда Банді, який досі лякає уяву людей, навіть не дивлячись на те, що помер більше 30 років тому. Поліції досі невідомо, скільки точно чоловікові вдалося убити людей. Так чи інакше, "Дивогляд" усе одно розповість історію одного з найкрасивіших і найкривавіших маніяків у історії США.

Тед Банді
Тед Банді
Фото: floridamemory.com

Дитинство, юність та молодість

Майбутній маніяк народився 24 листопада 1946 року в містечку Берлінгтон (США). Його мати Елеонор Луїз Кауелл була з шанованої сім'ї. Вона завагітніла, коли не мала чоловіка, а тому приховувала свою вагітність і стверджувала, що новонароджений син – її брат.

Теді дізнався про це лише через багато років. Цей інцидент серйозно вплинув на його психіку, бо він образився на свою матір і не вибачив їй за брехню. Про батька нічого точного сказати не можна, але існує декілька припущень, одне з яких свідчить, що Банді – син свого дідуся.

Про останнього Тед згадував з повагою, але одночасно розповідав про те, як той бив дружину – бабусю хлопчика – та знущався над тваринами. У підсумку жінка збожеволіла.

Після закінчення школи хлопець почав навчатися в місцевому університеті, але це тривало недовго. Згодом він перебрався у Вашингтон, але також не досяг успіхів у навчанні.

Тед Банді у 1965 році
Тед Банді у 1965 році
Фото: відкриті джерела

Протягом певного часу він працював у різних місцях, але все ж таки вирішив втретє вступити до університету. Цього разу увагу чоловіка привернула психологія. На цій спеціальності він був успішним студентом і постійно отримував схвальні відгуки від педагогів.

У тому ж місці він познайомився з Енн Рулл, яка у підсумку напише його біографію. Після університету Тед почав навчатися в юридичній школі, звідки його відрахували за пропуски занять в 1974 році. Саме в цей час починають з'являться перші повідомлення про зникнення жінок.

Вбивства

Перший доведений злочин Банді зафіксовано в 1974 році. Його жертвою стала 27-річна Карен Спаркс, котру він побив і зґвалтував. Вона вижила, але через серйозні травми так і не згадала, що саме з нею сталося.

Через місяць Тед вбив студентку Лінду Енн Хілі, а ще за місяць його жертвою стала 19-річна Донна Менсон. На цьому маніяк не зупинився і продовжив вчиняти злочини зі схожими інтервалами.

За словами свідків, які зустрічалися з жертвами незадовго до їх зникнень, вони бачили поряд з дівчатами приємного чоловіка, який мило розмовляв зі своїми майбутніми жертвами.

Серія шокуючих подій привернула увагу ЗМІ, які критикували поліцію Вашингтона і Орегона (місцевість, де серійний вбивця найчастіше вчиняв злочини). Проблема була в тому, що у правоохоронців не було достатніх доказів, а свідчення дівчат, що залишилися в живих, були суперечливими.

14 липня 1974 року вважають одним з найжорстокіших днів у біографії Теда Банді. У той день його жертвами стали двоє дівчат, яких він викрав з переповненого пляжу з інтервалом в пару годин.

Чоловік настільки зачарував їх своїми манерами, що вони добровільно йшли за ним. Коли маніяк затягнув у затишне місце другу жертву, то перша була ще жива. Він зґвалтував і вбив дівчат на очах один у одного, а потім розчленував і закопав їх у лісі.  

Тим часом поліція нарешті склала фоторобот потенційного злочинця, після чого їй почали телефонувати сотні людей, які нібито бачили схожого чоловіка. На жаль, вся ця інформація виявилася марною.

Під кінець літа 1974 року Банді переїхав у Солт-Лейк-Сіті, де продовжив університетське навчання та злочинну діяльність. У жовтні того ж року Тед жорстоко вбив 17-річну дочку місцевого шерифа поліції, а ще через тиждень туристи знайшли тіла двох зґвалтованих і задушених панчохами жінок.

У своїх інтерв'ю маніяк детально розповідає, що він робив з мертвими тілами. Зокрема, він їх ґвалтував, мив, наносив макіяж і навіть розчісував волосся. Поліцейські підозрювали, що Банді їв тіла своїх жертв.

Протягом певного часу Тед продовжував свої подорожі США. За різними свідченнями, усього він вбив від 30 до 50 жінок.

Суд

Вперше Банді був затриманий у серпні 1975 року. У його автомобілі виявили лижну маску, наручники, мотузки і лом, а також мішки для сміття. У його квартирі будь-які докази причетності до злочинів були відсутні.

Його випустили під заставу і продовжили розслідувати вбивства. Як серійний вбивця пізніше розповідав, він зберігав фотографії жертв, але правоохоронцям так і не вдалося їх знайти.

У лютому 1976 року розпочався судовий розгляд. Поліцейські змогли довести лише одне вбивство, але пізніше список злочинів суттєво розширили, в чому допомогли свідчення самого Банді. Він з приємними емоціями зізнавався у нових вбивствах.

Дивовижно, але навіть завдяки цьому не вдалося довести абсолютно всі злочини. Є припущення, що Тед спеціально перебільшував кількість вбивств.

У червні того ж року маніяк втік з-під варти. Протягом тижня йому вдавалося переховуватися, але в підсумку його все одно затримали. Однак, він не зупинився і знову зміг втекти через декілька місяців.

На волі він викрав автомобіль, доїхав до Флориди і скоїв ще декілька кривавих злочинів, після чого його зловили. Через півроку судовий розгляд справи завершили. Банді оголосили смертний вирок .

Смерть

Страта декілька разів переносилася, але в підсумку Тед помер на електричному стільці 24 січня 1989 року. Остання воля злочинця – розвіяти його попіл в Каскадних горах. У той день біля стін в'язниці перебувало 2 тис людей, які запускали з цього приводу феєрверки та танцювали.

Багато фахівців намагалися поставити діагноз маніякові на основі його свідчень, інтерв'ю та допитів, але вони так і не досягли консенсусу. Психіатри і психологи припускали, що Банді міг страждати від роздвоєння особисті, психозу чи біполярного афективного розладу. Тим не менш, жодне з цих захворювань не підтвердили офіційно.

Особисте життя маніяка

Тед Банді
Тед Банді
Фото: Фото fbi.gov

У 1967 році почалися стосунки між Тедом Банді та Стефані Брукс, що була його однокурсницею. Згодом вони розлучилися, що було обумовлено інфантильністю і незрілістю Теда.

Наступна жінка злочинця – Елізабет Клепфер (також відома під псевдонімами Мен Андерс, Бет Арчер і Ліз Кендалл). За чутками, вони почали зустрічатися ще під час стосунків Теда з колишньою  дівчиною. Цей роман був більш тривалим і закінчився лише тоді, коли маніяка посадили за ґрати. 

Цікаво, але одного разу Елізабет помітила, що її коханий – дивна людина, а згодом взагалі впізнала його на одному фотороботі. Тоді вона звернулася до правоохоронців, але на це не звернули уваги внаслідок недостатньої кількості доказів.

Під час стосунків з Клепфер серійний вбивця почав зустрічатися з Керол Енн Бун, котра в підсумку вийшла за нього заміж і навіть народила від нього дочку. Окрім цього, є чутки про те, що Тед зустрічався з багатьма іншими жінками.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що чоловік зізнався у вбивстві дружини, але знайденому тілу було 1,6 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше