100% чемпіон: психологи виокремили 7 спільних рис у батьків, чиї діти досягають успіху в дорослому віці

Хто вони: батьки успішних дітей? Психологи виявили одразу 10 схожих рис у вихованні дитини, що сприятимуть її успіху в майбутньому.

Дивогляд зібрав докупи ключові фактори впливу та готовий розповісти, які риси об'єднують батьків успішних дітей. 

Хатні справи 

Прибирання
Прибирання
Фото: Shutterstock

Джулія Літкотт-Хеймс, авторка книжки "Як виростити дорослих", під час однієї з лекцій зазначила:

"Якщо дитина не миє посуд, то за неї це робить хтось інший". 

Через цю звичку дитина не тільки не працює, а й не вчиться тому, що робота важлива, а кожен з членів родини має вносити свій вчинок у суспільний добробут. Джулія зауважує, що діти, які в дитинстві виконували хатні справи, краще ладнають зі своїми колегами у майбутньому. 

Високі очікування 

Політ
Політ
Фото: Shutterstock

Дані Університету Каліфорнії свідчать, що батьки з високими очікуваннями від дитини формують у ньому прагнення до успіху. 

Цікаво, що опитування науковців виявило наступне: тільки 57% батьків двієчників сподівалися, що їхня дитина вступить до університету. Водночас батьки аж 96% відмінників жодного разу не сумнівалися, що їхня дитина отримає вищу освіту. 

Здорові стосунки подружжя 

Родина
Родина
Фото: Shutterstock

Діти, які зростають у конфліктній родині, зазвичай гірше адаптуються до соціального середовища. Водночас професор Ілліонойського Університету Роберт Г'юз зазначає, що діти зі спокійних родин частіше досягають успіхів. 

Ще одне дослідження доводить, що навіть дорослі діти, які зростали в у конфліктній атмосфері, частіше відчувають біль втрати. 

Вища освіта 

Випускники
Випускники
Фото: Shutterstock

За даними дослідження Сандри Танг, психологині з Мічиганського Університету, діти батьків з вищою освітою частіше закінчують інститути. 

Розвиток математичних здібностей 

Навчання дітей
Навчання дітей
Фото: Shutterstock

Метааналіз 35 тисяч дітей дошкільного віку з США, Канади та Англії виявив, що ранній розвиток математичних здібностей може збільшити ймовірність успіху в майбутньому. 

Довірливі стосунки з дітьми 

Сім'я
Сім'я
Фото: Shutterstock

Внаслідок одного з масштабних досліджень американських психологів було виявлено, що діти з "дбайливим доглядом" батьків не тільки мали кращі результати в академічному тестуванні, а й більше успіхів у роботі до 30 років. 

Це пояснюється тим, що такий тип батьків забезпечував дитині умови для безпечного дослідження світу. 

Право на помилку

Діти
Діти
Фото: Shutterstock

Батьки успішних дітей дають їм можливість робити власні помилки та вчитися на цьому досвіді. 

Читайте також: Що варто знати батькам про коронавірус у дітей. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше