Мати і дитина

Як 20 секунд обіймів впливають на здоров’я – експерти

Depositphotos

Якщо ні з ким обніматися, тоді може підійти навіть дерево

Під час пандемії кількість соціальних контактів значно зменшилася, що спровокувало збільшення самотності серед людей. Це також стосується обіймів, ефект котрих на людський організм дослідили вчені. Про це повідомляє Die Welt.

Експерти розповіли, що лише завдяки 20 секундам обіймів у пар підвищується рівень окситоцину. Завдяки йому людина заспокоюється, позбувається від стресу і так далі.

Під час обіймів нас оточує довіра, симпатія, безпека і спокій, що позитивно впливає на стан організму. Цікаво, що для досягнення цього ефекту необов’язково обійматися саме з людьми.

Песик під пледом
Песик під пледом
Фото: Shutterstock

Шведські дослідники з’ясували, що альтернативою може стати собака. Більш того, невролог Себастьян фон Берг радить влаштувати обійми з деревом.

"Це здається смішним, але якщо одного разу спробувати, ви помітите: це дає приємне, сильне почуття", – розповів він.

Обійми з деревом
Обійми з деревом
Фото: Shutterstock

Японські дослідники спостерігали частоту серцевих скорочень новонароджених і дізналися, що "середні" по силі обійми тата підходять краще всього. Вони можуть заспокоїти як дитину, так і батьків.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як запобігти сонному паралічу та в чому його небезпека.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ