Коронавірус

Слабкі вакцини можуть зробити коронавірус тільки сильнішим – дослідження

Shutterstock

У COVID-19 можуть з’являтися небезпечні мутації

Вакцини із невисокою ефективністю можуть мати значний негативний наслідок на поширення коронавірусу. У цьому впевнений вірусолог Ендрю Рід з Університету Пенсильванії, передає DW.

Учений ще у 2001 році провів дослідження на курячих вірусах, яке показало, що слабкі вакцини за певних обставин сприяють виникненню небезпечних мутацій вірусу.

Ще одним фактором, який може негативно вплинути на розвиток і поширення вірусу, є пізнє введення другої дози вакцини. На думку вчених, у цьому випадку у вірусу з’являється додатковий час, щоб пристосуватися до імунної відповіді організму і стати сильнішим. якщо таким вірусом інфікується людина, якій ще не було зроблене щеплення, то наслідки можуть бути фатальними.

Також широка практика запізнілого другого щеплення може сприяти тому, що у багатьох мільйонів людей буде достатньо антитіл, аби уповільнити поширення вірусу та не захворіти самим, утім, недостатньо, аби знищити вірус. Вірусолог Флоріан Краммер з приватного університету ISMMS в Нью-Йорку в розмові з Science Magazine заявив, що це може створити ідеальні умови для розвитку вакцинорезистентних штамів вірусу.

Однак інші науковці вважають більш ризикованим неконтрольоване поширення вірусу. Ендрю Рід впевнений, що варто спершу вакцинувати якомога більше людей першою дозою: "Вдвічі більше людей із частковим імунітетом має бути краще, ніж повний імунітет у половини з них".

Нагадаємо, головний санітарний лікар, заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що тих, кому не вистачить вакцини Pfizer, вакцинуватимуть іншою – від китайської компанії Sinovac. А її ефективність, як відомо, становить лише 50,38%.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ