Лабораторія
Лабораторія 5 канал / Час. Підсумки тижня

Людей, яким не вистачитиме вакцини Pfizer, щепитимуть препаратом компанії Sinovac

Читайте по-русски
Перша вакцинація буде зроблена на камеру

Тих, кому не вистачить вакцини Pfizer, вакцинуватимуть іншою – від компанії Sinovac. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв'ю "BBC Україна", передає "5 канал".

Додав, що впевнений в ефективності китайського препарату Sinovac. За словами Ляшка, для реєстрації достатньо 50% ефективності вакцини, щоби дозволити її використання. А Sinovac у 100% показав формування антитіл. 

Говорячи про Pfizer, санітарний лікар повідомив – вакцина відразу потрапить у мобільні бригади і для вакцинації медиків. Якщо буде 300 тисяч доз, вистачить для лікарів і соціальних працівників, якщо ж 100 тисяч – то лише для лікарів. 

"З програми імунопрофілактики не треба робити шоу, оскільки є карантин, є пандемія, є епідемія у світі. У нас чітко розписано, що першими вакцинуються медичні працівники, тому, думаю, в нас є чіткий план. Подивимось і звернемось до всіх департаментів охорони здоров'я. Кожен в лікарні визначить людину", – розповів Ляшко.

Крім цього, головний санітарний лікар проінформував журналістів, що перше щеплення буде відбуватись під прицілами камер. 

"Вона буде перед камера, це ви ніяк не приховаєте. Просто в нас прописано, що першими вакцинуватимуться медичні працівники", – повідомив Ляшко.

Віктор Ляшко також запевнив, що до кінця травня в Україні почнеться масова вакцинація від COVID-19. Однак, на його думку, купити вакцини в аптеках чи робити їх у приватних лікарнях українці зможуть не раніше другого півріччя 2021 року. 

Головний санітарний лікар зазначив, що вакцинуватимуть також тих людей, які перехворіли на коронавірус. Раніше він повідомляв, що вакцинація від COVID-19 в Україні може початися 15 лютого – орієнтовно тоді в Україну привезуть перші вакцини.

Як повідомляв 5.UA, напередодні Кабмін схвалив план безкоштовної вакцинації від коронавірусу на 2021 рік. Зокрема, ним передбачено 5 етапів вакцинації. У той же час головний санітарний лікар Віктор Ляшко сподівається отримати близько 15 мільйонів доз вакцини.

Попередній матеріал
У МОЗ повідомили у яких регіонах найвищі показники захворюваності на COVID-19
Наступний матеріал
У Німеччині скасували книжковий ярмарок через коронавірус
Loading...

У МОЗ порадили поки не думати про вакцинацію від COVID-19 за власний кошт

Pfizer, Sinovac чи російський "Спутник" – чим вакцинуватимуться українці

Ляшко повідомив, що Україна може отримати вакцину від коронавірусу Pfizer

Російську вакцину в Україні реєструвати не будуть – Ляшко

У МОЗ розповіли, яку вакцину може отримати Україна в рамках програми COVAX

Ляшко розповів, як Україна розв'язала проблему зі зберіганням вакцини від коронавірусу