Мавпяча віспа

В Африці зафіксували спалах нової форми віспи –  показники захворювання втричі вищі за минулорічні

Shutterstock

Більшість випадків інфікування виникає в результаті статевого акту

В Африці, у Республіці Конго зафіксували найбільший спалах нової форми віспи, що стрімко поширюється серед населення, передає "Дивогляд" із посиланням на The Independent.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) зазначили, що з січня 2024 року у Конго зареєстрували понад 4,5 тис випадків з підозрою на віспу, а також майже 300 смертей. Ці показники втричі перевищують ті, що були зафіксовані за аналогічний період минулого року.

"Аналіз пацієнтів, госпіталізованих у період з жовтня по січень у місті Камітуга на сході Конго, свідчить про те, що нещодавні генетичні мутації вірусу віспи є результатом його постійної передачі людям; це відбувається в місті, де люди мало контактують з дикими тваринами, які, як вважається, є природними переносниками цієї хвороби", – зазначили у матеріалі.

У зв'язку з цим у Конго оголосили надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров'я через спалах віспи. Провідний автор дослідження, очільник лабораторії в Національному інституті біомедичних досліджень Конго, яка вивчає генетику захворювань, Пласіде Мбала-Кінгебені зазначив, що людство "перебуває на новому етапі розвитку віспи".

Разом із цим, експерт відмітив, що більшість уражень, які були зафіксовані у пацієнтів, є легкими, а нова форма, швидше за все, має нижчий рівень смертності.

Водночас, те, що ураження знаходяться на статевих органах, дещо ускладнює діагностику хвороби. В результаті попередніх спалахів віспи в Африці, ураження переважно спостерігалися на грудях, руках та ногах. 

Однією з причин активного спалаху і стрімкого поширення віспи є те, що в Конго менше половини хворих людей проходять тестування.

"Ризик полягає в тому, що якщо пацієнти самі не звернуться до нас, ми матимемо мовчазну передачу хвороби, і ніхто про це не дізнається", – попередив Пласіде Сбала-Кінгебені. 

За словами дослідника, більшість випадків інфікування виникає в результаті статевого акту. Близько третини випадків захворювання на віспу було виявлено у людей, які надають інтимні послуги. 

"Лише після глобальної надзвичайної ситуації з віспою у 2022 році вчені встановили, що хвороба поширюється статевим шляхом, причому більшість випадків захворювання припадає на чоловіків-геїв або бісексуалів. У листопаді ВООЗ вперше підтвердила передачу віспи статевим шляхом у Конго", – ідеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що американця подряпала кішка, і він став першою людиною, яка померла від вірусу Аляскапокс.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ