Нежить

Спричиняє сильний кашель і зупинку дихання: в Україні поширюється небезпечне захворювання, що загрожує дітям

Shutterstock

За перші два місяці 2024 року захворіло у 19 разів більше осіб, ніж за весь 2023-й

В Україні суттєво зросла кількість випадків захворювання на кашлюк. За перші два місяці 2024 року в українських регіонах було зареєстровано 515 випадків, а за весь минулий рік лише 27 випадків. Про симптоми і небезпеку кашлюка розповідає "Дивогляд" із посиланням на МОЗ.

Кому загрожує кашлюк

Це захворювання у 95,9% від усіх випадків уражає дітей. При цьому у дорослих кашлюк фіксується лише у 4,1% випадків. Більшість хворих становлять переважно діти дошкільного та молодшого шкільного віку.

За словами експертів МОЗ, однією з основних причин зростання кількості захворювань на кашлюк є велика кількість невакцинованих дітей.

Небезпека кашлюка

Медики повідомляють, що кашлюк – заразне захворювання, що легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні.

Найбільш небезпечною хвороба є для немовлят. У результаті інфікування у малюків може виникнути апное – тимчасова зупинка дихання. Як зазначили знавці, перебіг хвороби у немовлят може бути важим і з високим ризиком ускладнень та смерті.

Діти старшого віку переносять захворювання дещо легше і швидше одужують від кашлюка, хоча навіть після одужання їхній організм залишається дуже слабким.

Симптоми кашлюка

Симптоми на самому початку хвороби ідентичні симптомам ГРВІ. За 5-8 днів у хворого починає проявлятися нападоподібний спазматичний кашель. Можливе почервоніння обличчя, сльозотеча і характерний свист при кашлі. Кашель може супроводжуватися також гарячкою, нежиттю та іншими ознаками ГРВІ.

У немовлят замість кашлю може відбутися зупинка дихання на короткий час і посиніння обличчя в результаті цього. У такому випадку варто негайно звертатися до лікаря.

При належному лікуванні одужання наступає за 4-8 тижнів. Пацієнт рідше кашляє, а самі приступи стають слабшими. Однак, при затяжному захворюванні період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.

Профілактика кашлюка

Для зменшення ризику захворіти на кашлюк варто зробити дитині чотири щеплення: у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У разі, якщо з певних причин ви пропустили щеплення, зробіть його при першій нагоді.

Вакцинуватися від кашлюку рекомендується також вагітним жінкам, які перебувають на 16-32 тижнях. При цьому не має значення, чи були вони вакциновані у дитинстві.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Японії поширюється нова небезпечна бактеріальна інфекція.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ