Кір

В Україні захворюваність на кір зросла у шість разів за рік – МОЗ

Shutterstock

Усіх батьків закликають стежити за станом здоров'я дітей

У 2023 році хворих на кір в Україні було у шість разів більше, ніж у 2022-му, передає "Дивогляд" із посиланням на Міністерство охорони здоров'я.  

Минулого року Центр громадського здоров'я України зафіксував 65 випадків інфікування на кір, у той час, як у 2022 році цей показник становив 11 випадків. За перший місяць 2024 року відомо про п'ять випадків захворювань на кір: три в Одеській області та по одному в Чернігівській і Волинській областях.

При цьому фахівці повідомляють, що за 2023 рік щеплення проти кору, паротиту і краснухи (КПК) зробили 92,4% однорічних дітей та 87,3% шестирічних. За інформацією ВООЗ, для формування колективного імунітету та його зміцнення необхідно, щоб щеплення робили щонайменше 95 відсотків людей.

У МОЗ України зазначили, що наразі захворюваність на кір у нашій країні є контрольованою. Однак, усіх батьків закликають стежити за станом здоров'я дітей і вчасно робити вакцинацію, оскільки саме вони є найбільш вразливою категорією.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні циркулює 17 штамів коронавірусу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ