Вірус, коронавірус

COVID-19 в Україні: чи варто повертатися до маскового режиму

Pixabay

Дедалі більше експертів наголошують на важливості дотримання норм безпеки

В Україні стали фіксувати дедалі більше випадків інфікування на COVID-19. У зв'язку з цим "Дивогляд" розповідає, як уникнути поширення інфекції та зараження на небезпечний вірус.

За даними Міністерства охорони здоров'я, на сьогодні в Україні налічується близько 5,5 млн осіб, що хворі на ковід-19. У світі кількість заражених становить понад 700 млн осіб. Разом із цим, головний санлікар України Ігор Кузін наголосив, що наразі перевищення епідпорогу захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 у нашій країні немає.

Коронавірус продовжує мутувати, а світом поширюється дедалі більше різноманітних варіантів. Експертка в галузі громадської охорони здоров'я Джоді Гест відмітила, що "якщо люди захищають себе від COVID-19, то це допомагає запобігти появі нових варіантів інфекції адже кожен новий випадок дає можливість для розвитку нового штаму".

Дедалі більше експертів наголошують на важливості дотримання норм безпеки для запобігання зараженню коронавірусом:

"Продовжуйте користуватися масками, робіть провітрювання та дотримуйтесь дистанції", – закликав голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреїсус.

У МОЗ також зазначають, що масковий режим, дотримання соціальної дистанції та "локальний карантин" – це базові протиепідемічні норми, які дозволяють уникнути розвитку COVID-19.

Коли варто використовувати захисні маски?

Одягати захисну маску рекомендується за наступних обставин: 

  • якщо ви відчуваєте ознаки застуди, кашляєте або чхаєте і при цьому не можете залишитися вдома; 
  • якщо ви доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 або грип; 
  • пацієнтам із симптомами застуди або з підозрою на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом;
  • здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення людей, з метою додаткового захисту;
  • лікарям і медичним працівникам під час огляду пацієнтів, які мають респіраторні симптоми, та під час процедур і маніпуляцій, які потребують стерильності, щоб захистити пацієнта від можливих інфекцій.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві реєструють смерть через грип та COVID-19.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ