COVID-19, коронавірус

У ВООЗ подовжили статус пандемії COVID-19, як критично небезпечної

Pixabay

Ситуація залишається стабільною і відносно спокійною

У Всесвітній організації охорони здоров’я подовжили статус пандемії COVID-19, як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, передає "Дивогляд".

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус відмітив, що пандемія стрімко поширюється світом, хоча залишається непоміченою через інші проблеми. Зокрема, в Україні через війну все більше людей нехтують вакцинацією і дотриманням заходів безпеки.

Разом із цим, спалах захворюваності та величезна смертність у Китаї доводять, що вірус прогресує і стає дедалі небезпечнішим. Гендиректор ВООЗ відмітив, що за останні вісім тижнів у світі зареєстрували близько 170 тис смертей від ковіду.

Водночас, ситуація залишається стабільною та більш спокійною, ніж рік тому або у 2020-му.

"Немає сумнівів, що зараз ми знаходимося в набагато кращому становищі, ніж рік тому, коли висококонтагіозний варіант Омікрон був на піку свого розвитку", – зазначив Тедрос Адханом Гебрейесус.

Експерти закликають людей до повної вакцинації, особливо тих, хто має хронічні захворювання, або належить до різних груп ризику. Також необхідно збільшити кількість тестувань і розширити лабораторні мережі для боротьби з дезінформацією про пандемію.

У ВООЗ відмітили, що пандемія може наблизитися до своєї критичної точки і немає жодних сумнівів щодо подальшого панування вірусу серед людей і тварин. У зв’язку з цим кожен повинен усвідомити всі ризики і вжити необхідних профілактичних заходів для збереження свого здоров’я.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у ВООЗ занепокоєні новим субваріантом Омікрона ХBB.1.5.

Дивіться також відео 5 каналу: Вторгнення московії в Україну можна було б уникнути – Борис Джонсон назваав умову

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ