Очі

У Києві реєструють смерть через грип та COVID-19 – у КМДА наголошують на важливості носіння масок

Shutterstock

"Щеплення проти коронавірусу залишаються безоплатними для кожного українця"

У Києві за перший тиждень 2024 року зафіксували понад 10 тис нових випадків інфікування на грип, ГРВІ та COVID-19. У зв'язку з цим у КМДА закликають до носіння захисних масок, передає "Дивогляд".

Так, за період з 1 по 9 січня 2024 року в Києві було зареєстровано понад 10 тис нових випадків захворювання на вірусні інфекції. Майже половину інфікованих становлять діти. Загалом було зафіксовано 10 летальних випадків.

Начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко радить гостям і жителям української столиці дотримуватися рекомендацій МОЗ та ВООЗ, а саме: не нехтувати масковим режимом та вакцинацією.

"Найголовнішим захистом проти COVID-19 є курс із трьох щеплень. У 2024 щеплення проти коронавірусу залишаються безоплатними для кожного українця. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у медзакладах. Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна знайти на сайті МОЗ (або зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 602019)", – йдеться у повідомленні.

У КМДА також наголошують на складності ковід-ситуації в українській столиці:

"У Києві щотижня фіксуються нові випадки захворювання на коронавірус. Серед пацієнтів, яких госпіталізовано, є й важкі пацієнти".

"Йдеться в першу чергу про ваше здоров’я, яке потрібно берегти. Зокрема, при погіршенні стану і перших симптомах недуги слід обов’язково звертатись до свого сімейного лікаря та, за потреби, яку визначить лікар, вчасно проходити тестування на COVID-19", – зауважив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У МОЗ повідомляють, що наразі у пунктах для вакцинації використовують препарати "Janssen" (виробник "Johnson&Johnson") та "Comirnaty" (виробник "Pfizer"). Для дітей від 5 років доступна вакцина "Comirnaty" (виробник "Pfizer").

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні можуть відновити обов'язкову вакцинацію від COVID-19 для деяких громадян.

 

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ