Україна отримала 10 тис доз вакцини від віспи мавп – МОЗ

Щепитися можуть не всі

Україна отримала 10 тис доз спеціальної вакцини проти віспи мавп, передає "Дивогляд" із посиланням на Міністерство охорони здоров'я.

Препарат Jynneos – це жива вакцина, яка також використовується для захисту від звичайної віспи. Виробником виступила данська компанія Bavarian Nordic.

Україна отримала препарати завдяки Управлінню Європейської комісії з питань готовності та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоровʼя (HERA) у межахEU4Health. До цієї європейської програми охорони здоров'я Україна приєдналася у липні 2022 року.

Щепитися вакциною Jynneos дозволяється пацієнтам віком від 18 років, що належать до групи високого ризику зараження. Зокрема, медичні працівники.

Повний курс вакцинації проти віспи мавп складається з двох щеплень по одній дозі. Інтервал між ними повинен становити 28 днів. Якщо пацієнт раніше вже робив щеплення проти звичайної віспи, то повторно вакцинуватися потрібно лише за 10 років з моменту введення першої вакцини.

Що відомо про вірус віспи мавп?

Мавпяча віспа – це рідкісне вірусноподібне захворювання, яке передається людині від тварини. Інфекція передається повітряно-крапельним, або контактним шляхом при дуже тісному і тривалому контакті з зараженим.

У ВООЗ нове захворювання зафіксували 7 травня 2022 року, коли на територію Великої Британії приїхали двоє заражених осіб. Після цього нові випадки захворювання зафіксували і в інших країнах світу.

Випадки спалаху мавпячої віспи у Європі стали несподіваними і дуже незвичними, оскільки раніше у цих регіонах не спостерігалася циркуляція вірусу. Попри це, у ВООЗ заявили, що спалах вірусу не являє собою надзвичайну ситуацію в галузі міжнародної охорони здоров'я.

Понад рік світу були відомі дві назви небезпечного вірусу: mpox і "віспа мавп". Тепер у ВООЗ прийняли рішення змінити назву цієї інфекції, оскільки багато-хто вважає її "стигматизуючою і расистською". Так, термін "mpox" вживатимуть до кінця 2023 року.

Дивіться також відео 5 каналу: На московію напали НЛО! Паніка у москальні через масову бавовну в останній день зими

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше