Monkeypox, Мавпяча віспа

Світом поширюється нова епідемія: що таке мавпяча віспа і чим вона небезпечна

Shutterstock

Про кількість захворювань, симптоми вірусу і лікування читайте у матеріалі

У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомляють про нове захворювання – мавпячу віспу, яка може спричинити епідемію. Науковці почали аналізувати захворювання і створювати нові прогнози щодо швидкості його поширення, симптомів та небезпеки для людини. Чи дійсно мавпяча віспа несе загрозу суспільству і як її розпізнати – розповідає "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Мавпяча віспа – це рідкісне вірусне захворювання, яке передається людині від тварини. Найчастіше від гризунів і приматів. Цей вірус зустрічається у країнах Центральної та Західної Африки, в регіонах з тропічними лісами. Станом на сьогодні вирізняються два основні варіанти цього вірусу – західноафриканський і центральноафриканський.

Кількість захворювань на сьогодні

У ВООЗ нове захворювання зафіксували 7 травня цього року, коли на територію Великої Британії приїхали двоє заражених осіб. Хворі прибули з Нігерії, а отже, можна зрозуміти, що швидше за все у них наявний західноафриканський штам. Третім постраждалим став медик, який заразився від одного з пацієнтів. 

Після цього нові випадки захворювання зафіксували і в інших країнах світу. Зокрема, у Португалії офіційно зафіксували п'ятеро хворих на мавпячу віспу. Щоправда, виникали підозри щодо зараження ще 15 осіб, які мали симптоми цього вірусу. Влада країни відверто називає цю ситуацію спалахом захворювання.

Проблемою є те, що наразі немає вакцини чи інших препаратів від мавпячої віспи. Натомість, фахівці запевняють, що зменшити ризики зараження на 85% допоможе регулярна вакцинація від звичайної віспи.

Як передається мавпяча віспа?

Вірусне захворювання передається повітряно-крапельним, або контактним шляхом від тварини. Якщо порівняти цей вірус із ковідом, то другий значно заразніший. Для того, щоб захворіти на мавпячу віспу необхідний дуже тісний і тривалий контакт з хворою людиною.

 

Симптоми вірусу

Науковці виокремлюють три головні симптоми мавпячої віспи:

  • лихоманка;
  • головний біль, біль у спині та м'язах;
  • характерний висип на тілі;
  • пухирці.

Дуже часто захворювання може проявлятися у легкій формі, триває кілька тижнів і самостійно зникає. Проте існують і випадки, коли людина важко переносила цей вірус. Зокрема, було зафіксовано від 1% до 15% летальних випадків. Найважче переносять мавпячу віспу діти.

Як застерегти себе від небезпеки?

У ВООЗ надали кілька рекомендацій щодо того, як знизити ризик захворювання на мавпячу віспу:

  • уникайте контактів з хворими приматами;
  • уникайте тісного контакту з незнайомими людьми і особливо мандрівниками;
  • намагайтеся скоротити вживання м'яса диких тварин (краще взагалі виключити з раціону);
  • дотримуйтеся гігієни і регулярно обробляйте руки антисептичними засобами;
  • захищайтеся під час статевого акту з партнером, особливо якщо ви ще мало знайомі.

Фахівці стверджують, що цей штам вірусу має низький рівень небезпеки для суспільства, а отже, на межі глобального спалаху не перебуває. Попри це не забувайте про головні правила особистої безпеки і вчасне проходження всього курсу необхідних щеплень.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у США виявили потенційно смертельний вірус, який розносять кліщі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ:https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ:https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ:https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ