Мавпяча віспа

"Расизм і стигматизація: у ВООЗ розглядають нову назву для віспи мавп

Shutterstock

У ВООЗ проконсультувалися з представниками 45 країн світу

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) розглядає нову назву для віспи мавп через "расизм та стигматизацію", передає "Дивогляд". 

Понад рік світу були відомі дві назви небезпечного вірусу: mpox і "віспа мавп", що вживалися, як синоніми. Тепер же назву mpox вживатимуть до кінця 2023 року, щоб не плутати людей і не створити нову неіснуючу хворобу.

У ВООЗ розповіли, що рішення змінити назву ухвалили після отримання скарг щодо назви, яку визнали "стигматизуючою і расистською". У новій назві намагатимуться уникати географічних або зоологічних посилань:

"Якщо виникатимуть проблеми з назвою на інших мовах світу, їх вирішуватимуть за допомогою такого ж механізму скорочення назви", – йдеться у повідомленні ВООЗ.

Представники ВООЗ проконсультувалися з представниками 45 країн світу і, врахувавши кожну думку, висунуть єдине рішення:

"Під час численних зустрічей, публічних і приватних, конкретні люди та країни виказали занепокоєння назвою і запропонували змінити назву хвороби", – зазначають у ВООЗ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що ВООЗ не визнала вірус віспи мавп надзвичайною ситуацією.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ