Нова пандемія чи щось інше: вчені розповіли, до чого може призвести танення льодовиків

Науковці з Університету Оттави в Канаді провели дослідження та встановили, що через підвищення глобальних температур можуть прокинутися віруси та бактерії, які наразі замкнені у льодовиках

Учені дослідили високогірне арктичне прісноводне озеро Хейзен, із якого взяли ґрунт і відкладення. Аналіз показав, що внаслідок танення льодовиків може підвищися ризик розповсюдження вірусів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Gurdian.

Відомо, що у льодовиках знаходиться багато вірусів і бактерій, які там замкнені. Однак, внаслідок підвищення глобальних температур вони можуть потрапити у навколишнє середовище.

Один із яскравих прикладів такого розвитку подій – спалах сибірки на півночі Сибіру у 2016 році, що було обумовлено спекою, яка розтопила тушу інфікованого північного оленя з мерзлоти. На тлі цього науковці вирішили зібрати ґрунт і відкладення із зазначеного озера.

Льодовиковий період
Льодовиковий період
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Вони секвенували РНК та ДНК, що допомогло ідентифікувати сигнатури. Останні збіглися з сигнатурами відомих вірусів, завдяки чому дослідники запустили алгоритм оцінки шансів цих вірусів ідентифікувати неспоріднені групи організмів.

Виявилося, що ризик передачі вірусу новому господарю вищий у місці, куди надходить велика кількість талої води, що нагадує ситуацію з глобальним потеплінням. За словами дослідників, прогноз високих ризиків поширення – не прогнозування фактичного ефекту поширення. Наразі у навколишньому середовищі відсутні подібні віруси та їхні "переносники", а тому ймовірність катастрофічних наслідків залишається низькою.

Учені стверджують, що кліматичні зміни вплинуть на діапазон існуючих видів, потенційно приводячи нового господаря у контакт із давніми вірусами чи бактеріями. Однак, важко сказати, чи може це спровокувати нову пандемію. Надалі дослідники хочуть вивчити всі мікробні світи, присутні на Землі.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, що в Антарктиді виявили ДНК, якій приблизно 1 млн років.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше