Рибалки спіймали істоту "Судного дня" – відео

Поблизу узбережжя Мексики зловили глибоководну океанічну тварину, яка з'являлася біля берегів Японії напередодні катастрофи на атомній станції "Фукусіма-1".

Йдеться про рідкісну глибоководну рибу Regalecus glesne (оселедцевий король чубатий), яку в японській міфології вважають провісницею землетрусів і цунамі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The New York Post.

Зловити рибу "Судного дня" для рибалки є рідкісним успіхом, бо це створіння плаває на глибині від 200 до 975 метрів. Її поява у зоні досяжності вказує на наявність сильних морських течій, які можуть з'явитися у випадку підводних землетрусів. Через свою велику вагу риба не може впоратися з такими течіями, внаслідок чого істота з'являється у прибережних акваторіях.

Враховуючи цей факт, не дивує повір'я японської міфології, згідно з яким поява Regalecus glesne віщує про наближення масштабних катастроф. Існує думка, що "королі" з'являються на поверхні води та біля берегів, якщо насувається цунамі.

Це побоювання "підтвердили" події 2011 року, коли Японія зіткнулася з землетрусом та цунамі, які спричинили аварію на АЕС "Фукусіма-1". За інформацією журналістів, кілька років перед трагедією багатьох таких риб знаходили біля узбережжя островів.

Однак, учені не підтверджують обґрунтованість цих міфів. На їхню думку, риба "Судного дня" з'являється на поверхні через погане самопочуття.

"Зв'язок із повідомленнями про сейсмічну активність існує вже багато років, але наукових доказів зв'язку немає, тому я не думаю, що людям варто турбуватися. Я вважаю, що ці риби підіймаються на поверхню, коли їх фізичний стан поганий, піднімаючись на водних потоках. Тому вони так часто мертві, коли їх знаходять", – розповів професор іхтіології Університету Кагосіма Хіроюкі Мотомура.

Зазначимо, що Regalecus glesne є морською рибою із родини оселедцевих королів (Regalecidae), ряду лампридоподібних (Lampriformes). Вона населяє теплі та помірно теплі води Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. Перший опис цієї істоти було зроблено ще у 1771 році.

Це найдовша костиста риба – вона може вирости до 11 метрів. Також є непідтверджені дані, що довжина може досягати 17 метрів. Останній раз великого оселедцевого короля довжиною 5 метрів зловили в Чилі, біля міста Аріка у липні 2022 року.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли у морі істоту, невідому науці.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше