Антарктида

Інтригуюче відкриття: в Антарктиді виявили ДНК, якій приблизно 1 млн років

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

Знахідку досліджували кілька років

Морському біологу з Університету Тасманії в Австралії Лінді Армбрехт та її колегам вдалося виявити фрагменти органічного матеріалу, відомого як sedaDNA (осадова древня ДНК). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Відкриття зробили під дном моря Скоша, на північ від Антарктики. Вважається, що це місце – чудове "сховище" стародавньої ДНК, що обумовлено низькою температурою і киснем, а також відсутністю ультрафіолетового випромінювання.

На думку дослідників, завдяки виявленим зразкам можна отримати багато цінної інформації про розвиток життя на Землі та кліматичні зміни. Лінда Армбрехт стверджує, що йдеться про "найстарішу підтверджену морську давню ДНК". Її вилучили ще у 2019 році та почали досліджувати.

З того часу для гарантії точності маркерів віку, які вбудовані у матеріал, ДНК пройшла процес контролю забруднення. Окрім цього, під мерзлотою знайшли фрагменти діатомових водоростей (одноклітинних організмів), вік яких може перевищувати 500 тисяч років.

Раніше "Дивогляд" розповідав про дивовижних створінь, які мешкають під Антарктичною кригою. Фото з ними шукайте у нашому матеріалі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ